Vyberte si ty nejlepší ponožky

Ponožek není nikdy dost. Mnohým z nás se stává, že jich koupí v obchodě větší balíček, ale do měsíce jsou zase pryč: některé se záhadně ztratí při praní, jiné se záhy prošoupou nebo po pár dnech zjistíte, že na palci máte díru. Zkuste nakupovat ponožky jinak: zaměřte se na jejich kvalitu a ujistěte se, že je opravdu nebudete chtít zase ztratit pod postelí.

Klíč je v materiálu

Nejdůležitějším prvkem, který dělá ponožky, je právě jejich materiál. Ten určuje, zda vám v ponožkách bude teplo, jestli jsou prodyšné, nebudou vám z kotníku setrvale sjíždět dolů, nebo jestli k nohám dobře přilnou. Materiálem by se určitě měli obzvláště zabývat alergici, kterým může nákup nevhodných levných ponožek přivodit i zdravotní nepříjemnosti.

Dámské ponožky

Dámské ponožky

Nejběžnějším přírodním materiálem pro výrobu ponožek je bavlna, která je příjemně jemná a pevná. Zároveň však snadno a rychle navlhá. Bavlněné ponožky dále obsahují obvykle polyamid, který se těší oblibě pro svou velkou pevnost, a elastan, který pomáhá ponožkám držet správný tvar. Pánské bavlněné ponožky jsou klasikou, která nezklame vzhledově ani funkčně.

Obstojnou náhradou bavlny je polypropylen, který netrpí takovým problémem se vsákováním vody jako bavlna. I to je důvodem, proč je polypropylen častým materiálem používaným pro výrobu funkčního prádla.

Zahřejte se v tuhých mrazech!

Jste trvale zmrzlí a díváte se raději po těch nejteplejších materiálech ponožek? Výbornou volbou jsou pak ponožky z ovčí vlny. Vlna je příjemně měkká a krásně hřeje, což oceníte nejen na chalupě, kde od nohou táhne. Zajímavou možností jsou pánské, dětské i dámské ponožky z bambusu – bambusový materiál v kombinaci s bavlnou se doporučuje zejména lidem, kteří mají problém s otékajícíma nohama. Ponožka se totiž snadno přizpůsobí a navíc také výborně hřeje.

Podívejte se ještě dnes na výběr. Na trhu jsou pánské ponožky, dámské, ale i ty dětské k sehnání jak v bílé či černé klasice, tak v mnoha barevných provedeních. Buďte si jisti kvalitou, o kterou usilujete, a nakupte je přímo od výrobce na www.primo-od-vyrobce.cz.