Arabica je nejoblíbenější káva světa, ale odkud pochází ta nejkvalitnější?

Na začátek je nutné říci, že patří arabica k nejpopulárnějším kávám, o čemž mluví i statistiky celosvětové produkce. Odolné keře arabicy se vyskytují zejména v Jemenu, Etiopii, ale také v Brazílii a východní Africe. Právě v těchto destinacích mají nejlepší podmínky pro růst.

K významným producentům arabicy pak patří Brazílie, následují Kolumbie, Etiopie, Mexiko, Kostarika, Guatemala a Ekvádor. Státy Jižní Ameriky jsou v produkci arabicy nepřekonatelné. To však neznamená, že byste si nemohli vychutnat kávu i z jiných oblastí zeměkoule.

Pár slov o kávě

Keřům arabicy se daří zejména ve vyšších horských polohách, kde panují nižší teploty. Keříky mají menší vzrůst, ale zato silné a hluboké kořeny. Drobná kvítka se postupem zrání mění na zelené plody, načež pak zčervenají. V nich jsou malé třešně s obsahem zrn, které se sbírají výhradně ručně.

Ochutnejte všechny druhy arabicy

O kvalitě kávy nemusíte pochybovat jenom v tom případě, že se obrátíte na spolehlivého prodejce, jako je e-shop Monro. Nejenže vám zprostředkuje ochutnávku kávy z nejrůznějších koutů planety, ale můžete využít i kávové předplatné a dle výběru vás zaujme i káva dárkový poukaz. Internetový obchod s kávou vám přijde vhod, patříte-li k velkým milovníkům arabicy. Nabídka je obrovská a k dispozici jsou druhy napříč všemi klíčovými zeměmi, kde se arabica pěstuje.

Jakou si nenechat ujít?

Když se mrknete do nabídky e-shopu, budete nadšení. Jako na stříbrném podnosu se před vámi objeví skvělé možnosti výběru. Není divu, když lze objednat čerstvě namletou kávu z Kuby, Panamy, Rwandy, Tanzánie, Ugandy či Vietnamu. Vyzkoušejte třeba arabicu z Austrálie, která je cenná i proto, že se jí vyváží velmi málo. Možná vás osloví panamská káva, protože se pěstuje ve vysoké nadmořské výšce a ve složitých podmínkách probíhá i její sběr.