Dovolená u moře nemusí být jen bláhový sen

Jste zvyklí každý rok na Vánoce vycestovat do zahraničí? Nebo dáváte přednost tradičním českým Vánocům v kruhu svých nejbližších? Ať je to jak chce, pravdou zůstává, že nabídka last minute na Tip Travel.cz momentálně drtí cenové rekordy. Zájezdy na poslední minutu patřily odjakživa k možnostem podívat se tam, kde nám mnohdy během sezóny pro vysoké ceny nezbývají finance. V mnoha zemích není sice teplota vhodná ke koupání, ale zato návštěva památek se podniká lépe než v parném létě.

Dovolená u moře od Ježíška

Ovšem pokud vás cestování v zimě neoslovilo a mnohem raději dáváte přednost létu je nejvyšší čas začít odkládat korunku ke korunce a dívat se po tradiční dovolené v Chorvatsku. Našince nevyjde ještě tak draho, jako mnohé exotické země a přitom si přijde na své. Jde o zemi s tisíce let starou historií, jejíž břehy omývají průzračné vody Jadranu. Nechybí krásné přírodní scenérie, průzračné moře a stopy dávné lidské civilizace. Položí-li vám vaše drahá polovička otázku, co si letos přejete k „Ježíšku“ rozhodně trvejte na letní dovolené. Co na tom, že si dárek vyberete o několik měsíců později.

Levná dovolená v Itálii nahradí tuctové dárky

Levná dovolená v Itálii by rovněž nemusela být od věci. Než hromadu dárků, které nevyužijete či nepotřebujete tak dovolenou plnou romantiky a dobrodružství. Míst kam vycestovat za rozumné peníze se najde nespočet. Někdy je lépe prožít skromnější Vánoce, které jsou především o blízkosti rodiny, klidu a pohodě, ale s vidinou, že se v létě dočkáte dovolené u moře. Na větší hromádku se vždycky lépe přihazuje. Mít takovéto přání k Vánocům není vůbec troufalé. Zájezd nemusíte kupovat ihned, ale stačí na něj postupně odkládat. Než se nadějete, budou ve vašem prasátku chrastit peníze, které vám zajistí letní pobyt dle představ.