Fenomén věčných začátečníků v angličtině

Podle našich zkušeností tvoří věční začátečníci přibližně polovinu všech zájemců o jazykové kurzy. Chodí do kurzu angličtiny, párkrát hodinu zameškají, počáteční motivace odpadne a oni už nestačí naskočit do rozjetého vlaku. Zní vám to povědomě? Možná jste to někdy byli i vy, ale nemějte strach, nejste v tom sami.

S fenoménem věčných začátečníků v jazykových školách bojujeme už dlouhá léta, někdy úspěšně, někdy méně. Jak se z této škatulky vymanit? Jak s věčným začátečnictvím v kurzech angličtiny bojovat? Jak už se konečně naučit anglicky? Přečtěte si náš dnešní článek a my vám poradíme, jak na to.

Najděte si parťáka a opusťte auru začátečníků

Důležitou součástí jakéhokoliv učení je psychika. Pokud si stále budete opakovat, že jste věčný začátečník, z kruhu se nevymaníte. Začněte o sobě pro změnu přemýšlet jako o neúnavném studentovi, který má angličtinu opravdu rád. Není to hned lepší?

Známe pořekadlo zní: ve dvou se to lépe táhne. A při učení jazyků to opravdu platí. Pokud vyložené nejste vlk samotář, vězte, že správný parťák vám pomůže. Navzájem se můžete motivovat v docházce, ale i v kurzu samotném. Ať už je to manžel nebo manželka, kamarád či kamarádka.

Zjistěte, co vám vyhovuje

V učení jazyka je klíčově zjistit, co na vás funguje a co vám vyhovuje. Chodili jste na kurz angličtiny, ve kterém vám neseděl lektor nebo lektorka? Zkuste požádat o výměnu. Navštěvovali jste skupinový kurz, ale nejraději byste v něm byli sami? Uvažujte o individuálním kurzu, ve kterém se bude lektor věnovat pouze vám.

Záleží také na metodě učení, která vám vyhovuje. Ze škol jsme zvyklí jet gramatiku podle učebnice, kapitolu po kapitole – to však nemusí sedět všem. Některým mnohem více záleží na komunikaci, nebo rádi využívají kartičky. Najděte si takový kurz angličtiny a takovou metodu, která vám nejvíc sedí, vaše motivace se tím výrazně zvýší.

A co online kurzy?

Dnešní doba nabízí velkou spoustu alternativ, které začátečníkům učení angličtiny nebo i jiných jazyků ulehčují. V posledních měsících se rozmohla online výuka, která může k učení popostrčit ty, kteří nemají rádi dojíždění, a naopak oceňují domácí pohodu a organizaci času podle svého.

Skype a online jazykové kurzy mohou probíhat kdykoliv a odkudkoliv. S lektorem se můžeme domluvit na čase, který vyhovuje vám a není ojedinělé, že výuka probíhá až ve večerních hodinách z pohodlí domova.

Jste připravení překonat věčné začátečnictví v angličtině? Chtěli byste se přihlásit do jazykového kurzu angličtiny, který vás tentokrát bude opravdu bavit? Zavolejte nebo napište do Jazykové školy PELICAN, kde vám rádi poradíme, který kurz vybrat. Vzhůru k poslednímu začátku!