Inteligentní domy jsou zárukou komfortu, blahobytu a úspory energií

Zdá se vám nepravděpodobné spojení „komfort, blahobyt rovná se úspora energie“? Ano, inteligentní domy jsou koncipovány tak, aby bylo možné mnoho funkcí ovládat centrálně. Základním srdcem domu je miniserver, do něhož je bez složité kabeláže soustředěno veškeré chování zařízení v interiéru i exteriéru. S pomocí jednoho tlačítka si můžete nastavit osvětlení v jednotlivých místnostech a zároveň se postarat o to, aby například před usnutím byla všechna světla zhasnuta. To samé platí o vytápění. Inteligentní domy mají systémy topení soustředěny do stejné řídicí jednotky jako osvětlení, a vy si tak můžete nastavit optimální teplotu v jednotlivých místnostech. Výhodou je, že si vytápění můžete regulovat i na dálku. S pomocí „chytrého telefonu“ či jiného zařízení z auta či zaměstnání nastavíte teplotu, již si přejete mít doma v čase vašeho příjezdu.

Centrála ovládá osvětlení, vytápění, alarm i hudební aparaturu

Chcete se v plískanici, vánici a mrazivých dnech dostat bez větších potíží do garáže? Nastavte si otevírání vstupní brány i garáže do centrály. A naopak. Změnilo se v letních dnech počasí a z deštivého dne se během chvilky stane horký, parný den. Můžete si na dálku seřídit i stínění pomocí ovladače žaluzií, rolet nebo jiných stínících prvků. Jestliže jste náruživým posluchačem muziky, dá se do stejného serveru nastavit také řízení i hudební aparatury a reproduktorů rozmístěných po domě.

Inteligence nezávislá na elektrické energii spoří finance

A jak to že inteligentní domy Kladno a jejich systémy dovedou šetřit životní prostředí? Díky praktickému řešení osvětlení a vytápění se dá uspořit až třetina celkových nákladů za energie. Centrála může být nezávislá na elektrické energii, neboť ji lze napojit na fotovoltaický systém. Do soustavy lze samozřejmě připojit i zabezpečovací systémy, alarm a videovrátného s kamerou. Není problém v postupném přidávání funkcí, o které chcete svůj inteligentní dům obohatit.