Jak na transport skla? Pomohou vám vakuové přísavky na sklo i stavební jeřáby!

Přemýšlíte, jak rychle a bezpečně přenést velkou skleněnou plochu? Se speciálními vakuovými přísavkami na sklo to bude hračka.
Na trhu najdete vakuové přísavky na sklo různých nosností, typů i konstrukcí, které nacházejí své využití při řadě činností. Usnadňují transport nejenom oken, ale i dalších břemen i materiálů, ať již s hladkým či tvarovaným povrchem.

Vybírejte na uplifter.cz

Například v nabídce e-shopu uplifter.cz, který se specializuje na prodej a pronájem výkonné manipulační techniky, jako jsou stavební jeřáby, manipulátory, industryliftery a další transportní pomůcky, najdete gumové přísavky s téměř osmdesátikilogramovou nosností a čtvrtmetrovým objemem. Taková přísavka si hravě poradí i s těžkými hliníkovými okny.

Princip fungování a bezpečnost

Vakuová přísavka pracuje na principu vzniku podtlaku, který, jak by zcela jistě podotkl nejeden fyzik, nedává prostor pro obavy z používání tohoto typu manipulační techniky. Stav podtlaku navíc na přísavce hlídá červená ryska, která vás v případě ztráty vakua donutí okamžitě zareagovat, a tím předejít poškození přenášeného břemene i úrazu jedince, který s ním manipuluje.

Zpětný a vypouštěcí ventil

Zpětný ventil, kterým jsou tyto přísavky vybaveny, ovšem rizika těchto situací minimalizuje. Bezproblémové a bezpečné je také uvolňování přenášeného břemene. To snadno a rychle uvolní samostatný vypouštěcí ventil. Zárukou bezpečné manipulace s břemenem jsou i odolné materiály v kombinaci s celokovovou rukojetí.

Praktické mini a mobilní jeřáby

Další možnost, jak přenášet nadměrná a těžká břemena, představují stavební jeřáby. Do malých a těžko dostupných prostor zvažujeme využití malých minijeřábů, popřípadě jeřábů mobilních, které se umí pohybovat i ve velmi úzkých prostorách s vysokou zátěží.