Jak postupovat při výběru záclony? Co všechno zohlednit?

V posledních několika letech je kladen důraz na minimalismus, ovšem bytový textil se ani při zařizování interiéru v tomto stylu neomrzí. Pokud chcete místnosti zútulnit, ideální volbou jsou záclony, jež dotvoří atmosféru bydlení. V následujících řádcích vám prozradíme, jak vybrat záclonu, aby dokonale zapadla do jednotlivých pokojů.

Velice důležité je zvolit správnou velikost záclony. První krok je změřit velikost okna, nicméně počítejte ještě s tím, že záclony mají překrývat nejen okno, ale často sahají i do stran. Stejně tak myslete na řasení záclony, a proto se doporučuje dvakrát větší šířka, než je šířka okna. Dále nezapomeňte na závěsy, umístíte je po stranách okna.

Jaké druhy záclon existují?

Současná nabídka je opravdu rozmanitá a přijdou si na své i vskutku nároční jedinci. V nabídce jsou záclony žakárové, vitrážkové, voálové a organzy. Žakárové záclony jsou vyrobené z polyesterových hedvábných přízí, často je zdobí složité vzory a barevné struktury, které upoutají pozornost.

V kuchyních a místnostech s menšími okny se budou vyjímat záclony vitrážkové, které se navlékají na vitrážkovou tyčku. Působivé jsou voály, jež jsou typické jemnou strukturou tkaniny. V moderních interiérech si své místo vybudovaly organzy, přes něž se dostane dostatek přirozeného světla zvenčí, a přitom vykouzlí soukromí v místnostech.

Kde koupit záclony a povlečení?

Jestliže hledáte prodejce, jenž má v nabídce jak záclony, tak i povlečení a další bytový textil, obraťte se na společnost DANTE. Všechno si objednáte přímo z internetu, protože DANTE má i svůj vlastní e-shop s bohatým produktovým portfoliem. Těšit se můžete na velice kvalitní produkty, které vám poslouží dlouhá léta. Připraveny jsou květinové záclony i tmavé závěsy. Samozřejmě nechybí ani povlečení, jež dokonale sladíte s ostatním bytovým textilem.