Jak vybírat zdravotnickou obuv pro sestry

Práce zdravotních sester je pro nemocnici i lékařskou ambulanci zásadní. Bez jejich starostlivosti, empatie a odpovědnosti by tato zdravotnická zařízení nemohla ani správně fungovat. Aby své zaměstnání mohly dobře vykonávat, potřebují mít pro to vhodné podmínky. K nim patří i výběr zdravotnické obuvi.

Kvalitní zdravotnická obuv pro sestry

Málokterá sestra v práci jen tak sedí za stolem. Péče o pacienty znamená být také často na nohou. Ty během pracovní doby trpí nejvíce, ostatně jako celý pohybový aparát. Proto je tak důležité nepodcenit volbu zdravotnické obuvi, v níž sestry tráví většinu dne. Jaké jsou její klíčové vlastnosti? Zdravotnická obuv by měla být především pohodlná, prodyšná a nejlépe z přírodních materiálů. Zde se jako ideální jeví pravá useň, která je poddajná a chodidlu se umí přizpůsobit. Lépe také pohlcuje pot.

Kvalitní stélka, zajímavý design

Dalším podstatným faktorem při výběru obuvi pro sestry je kvalitní stélka, která podpoří nožní klenbu. Ideální je, když je potažená jemnou kůží, čímž se zvyšuje komfort při jejím nošení. Neméně důležitá je i podrážka z protiskluzového materiálu a s dobrým tlumením nárazů. V současnosti se vyrábějí tyto pracovní boty v zajímavém designu. Už to není jen klasicky bílá obuv, ale některé modely mají na svršku i veselý vzor. Proč nezpříjemnit nemocniční nebo ambulantní lékařské prostředí zajímavým vzhledem pracovních bot?

Sesterské haleny

Součástí uniforem sester jsou i sesterské haleny. V současné době již není striktně dán jediný dress code, ale prakticky každé zdravotnické zařízení si může stanovit svá vlastní pravidla, co by sestra měla nosit oblečeného ve své pracovní době. Důraz je přitom kladený na kvalitu materiálu, aby ho bylo možné prát při vyšších teplotách vody, a zbavit ho tak choroboplodných zárodků a udržovat ho v hygienické čistotě. Proto se sesterské haleny vyrábějí z vysoce kvalitní bavlny, a to nejčastěji ve stylu tuniky. Jedná se o velmi praktický a pohodlný střih s kapsami.