Jak zabránit cizím vozidlům parkovat na vašem místě?

Vzhledem k rostoucímu počtu osobních i užitkových vozidel je stále obtížnější najít parkování. Platí to hlavně ve velkých městech, kde je problém s parkovacími místy někdy až neúnosný. Mnozí řidiči navíc nedbají situací, kdy jsou některá stání vyhrazená pro soukromé účely.

Pakliže máte před svojí firmou vlastní parkovací stání pro několik automobilů, avšak každé ráno zjistíte, že ostatní řidiči tato místa zaplnili, je na místě uvažovat o nějakém rázném řešení.

Většinou se setkáte s tím, že jsou takováto místa pouze označena dopravními značkami. Jenže neukáznění řidiči takovéto značky dost často vůbec nerespektují a jednoduše místo využijí, pokud je zrovna volné. Velké trable to přináší hlavně v místech, kde jsou parkovací stání vyhrazená třeba pro záchrannou službu a další bezpečnostní složky. Ale jde i o běžná soukromá parkovací místa, která si lidé či firmy platí, aby na nich nemohl stát cizí automobil.

Když značky nepomáhají

Pokud tedy klasické dopravní značky nejsou účinné, je nutné vyhledat jiné řešení. To může spočívat kupříkladu v instalaci parkovacích sloupků. Jedná se o velmi užitečnou pomůcku, která jednoduše zabrání nedisciplinovaným řidičům parkovat tam, kde nemají a nesmí.

Pořízení parkovacích sloupků a zábran je praktickou záležitostí

Parkovací sloupky se dají pořídit v několika variantách. Obvykle jsou umístěné napevno, praktickou záležitostí jsou ale parkovací sloupky se sklopnými rameny, které umožňují vyhradit parkovací stání dle toho, jak je zrovna zapotřebí. Důležité je, aby byly vždy dostatečně viditelné. Proto by na nich neměly chybět červené reflexní fólie.

Pakliže vás trápí výše uvedený problém, lze si parkovací sloupky pořídit na webu https://www.topznak.cz/produkty/parkovaci-sloupky-zabrany. Najdete zde i varianty, jejichž součástí je cylindrický FAB zámek, díky němuž je možné sklopné zábrany libovolně uzavírat.