Jak získat vízum do Ruska?

Stále větší počet turistů láká návštěva Ruské federace. Ať už kvůli poznávání kulturních a historických památek, sportovním utkáním či jiným účelům. Pakliže se chystáte vyjet do Ruska, mějte na paměti, že vždy potřebujete platné vízum.

Jaký typ víza lze získat?

Pro běžné turistické účely vám postačí obyčejné vízum. Kromě něj existují ještě diplomatické, služební a tranzitní alternativy. V zásadě platí, že vízum do Ruska pro jeden vstup, které je pro turisty nejvhodnější, platí po dobu 30 dní.

Pas je naprostou nezbytností

Důležité je si dokument objednat s dostatečným předstihem. Počítejte totiž s tím, že jeho vyřízení bude několik dnů trvat. Obvykle proces od podání žádosti na velvyslanectví trvá kolem 10 dní.

K úspěšnému vyřízení žádosti potřebujete platný cestovní pas. Ten musí být účinný ještě minimálně 6 měsíců od data, kdy se z Ruska hodláte vrátit, respektive kdy končí platnost víza. Před zajištěním víza si rovněž zkopírujte tu část pasu, kde jsou uvedené vaše osobní údaje.

Jaké další dokumenty a doklady si připravit?

Dalším nezbytným dokumentem je kopie smlouvy o pojištění. Jako turisté byste v Rusku vždy měli mít patřičné smluvní pojištění. Lze jej získat v jakékoliv tuzemské pojišťovně.

Před tím, než se vydáte na velvyslanectví, kde se žádosti vyřizují, je nutné mít u sebe také pasovou fotografii. Než vyrazíte na úřad, vyplňte si předem vízovou žádost, najdete ji na stránkách velvyslanectví. Posledním krokem je vyplnění online rezervace.

Nechcete ztrácet čas? Využijte služeb českých společností

Získání ruského víza tedy rozhodně není nijak snadnou záležitostí. Zvláště tehdy, chcete-li vše vyřídit svépomocí. Pro ulehčení existují v tuzemsku firmy, jež nabízejí pomoc v této oblasti. Díky nim minimalizujete formality na minimum. Počítejte však s tím, že tyto služby bývají zpravidla zpoplatněny. Peníze si koneckonců připravte i pro samotnou žádost o vízum.