Katalyzátor je podstatnou součástí moderních vozidel. Co dělat, když se rozbije?

Historie tohoto vynálezu sahá do sedmdesátých let minulého století, kdy jej začala do svých vozů montovat společnost Cadillac. Její invence však nebyla zdaleka dokonalá, a tak začal podrobnější výzkum i testování pod taktovkou mnoha velkých automobilek. Výsledkem je moderní a velmi důležité zařízení, bez něhož se již dnes neobejdeme. K čemu slouží?

Snížení emisí

Nejdříve si v rychlosti řekneme, co je katalyzátor. Daný předmět je součástí výfukového systému a stará se o zachytávání škodlivých zplodin během jízdy. Část z nich v sobě uchová, zatímco zbytek vypouští ven v podobě méně nebezpečných látek. Mezi základní druhy katalyzátorů patří dvoucestná a třícestná provedení, přičemž bývají vyrobeny z keramiky, nebo z kovu.

Jak poznáte, že je funkce katalyzátorů nějakým způsobem poškozena? Mezi základní projevy vadného kusu patří špatné startování, snížený výkon za jízdy a výrazný zápach výfukových plynů. V takové chvíli přichází na řadu výkup katalyzátorů. Díky němu vás nebude nákup nového produktu tolik bolet, jelikož získáte část peněz zpět.

Nenechte se napálit

V naší zemi zajišťuje katalyzátor výkup mnoho různých společností, ale ne všechny vám nabídnou adekvátní částku a čestné jednání. Dávejte si tudíž pečlivý pozor, komu se svěříte do péče. Dobrým pomocníkem se stanou nezávislé recenze na internetových portálech a zkušenosti předchozích zákazníků daných poskytovatelů.

Mezi velmi chválené firmy patří především experti, jejichž online stránky naleznete pod výše vloženými odkazy. Jedná se o známou společnost Northern Spirits, jež se ve svém odvětví pohybuje již pěknou řadu let. Pro lepší představu se podívejte na výkup katalyzátorů ceník, vyplňte údaje o vašem konkrétním kusu a nechte si zaslat nezávaznou nabídku.