Komiksoviny

Že vznikají filmy podle komiksů, na to už jsme si asi zvykli. Existuje řada filmů od studia Marvel, mezi které patří zejména filmy o Avengers, kde vystupuje Hulk, Captain America, Thor a Iron man, a samozřejmě X-men s profesorem Xavierem, Magnetem, Wolverinem, Storm a dalšími hvězdami. Konkurenčními filmy točenými podle komiksů jsou filmy z dílny DC Comics o Supermanovi, Batmanovi, Aquamanovi, patří sem také Liga výjimečných nebo Jonah Hex. Obě společnosti nás celkem pravidelně zásobují novými snímky, na které se můžeme těšit.

1471938493_wirn_

Letos vyšly od Studia Marvel už dva filmy, jedním je X-men: Apokalypsa. Jak už název napovídá, vztahuje se tento film k řadě slavných filmů s mutanty v hlavních rolích. Můžete se těšit na profesora Xaviera, Magneta, Beasta nebo Raven. Ti budou muset čelit nejen odporu obyčejných lidí, kteří se bojí mutantů a toho, co umí, ale musí přemoci daleko větší hrozbu – neporazitelného prvního mutanta původem ze starověkého Egypta, kterému se podařilo probudit z předlouhého spánku a hrozí zničením světa. Nový film X-men nabízí spoustu akce, omlazené staré známé hrdiny a kvalitní zábavu.

logo-3

Pokud máte raději filmy z řady Avengers, můžete se podívat na nový film Captain America: Občanská válka. Steve Rogers už je dávno Captain America a snaží se pomáhat občanům jako člen skupiny Avengers. Nyní je postaven před novou výzvu. Steve Rogers převezme vedení nově zformovaného týmu Avengers, který se nadále snaží chránit lidstvo. Po dalším nešťastném incidentu ze strany Avengers dochází k politickým tlakům, které vyústí ve vytvoření systému dohledu vládní organizace nad aktivitami Avengers. Steve Rogers a část Avengers jsou proti a hájí svou svobodu. Na stranu vlády se postaví Tony Stark se zbytkem Avengers, který zastává myšlenku vládního dohledu a zodpovědnosti. Konflikty na sebe nenechají dlouho čekat. Chcete-li vidět nové filmy od Marvel, navštivte FilmnaDVD.cz a pořiďte si je již nyní.