Masáž pohladí vaši duši i tělo

Každý člověk potřebuje čas od času vypnout, odpočinout si od všech starostí, zapomenout na povinnosti. Často relaxujeme aktivně, sportem či jakýmkoli pohybem vůbec, ale může se stát, že si pohyb třeba z časových důvodů nemůžeme zrovna dovolit nebo to na nás prostě nefunguje. A dalším svělým prostředkem pro uvolnění je relaxační masáž. Pokud jste z okolí Ostravy, můžete si dopřát masáž Ostrava například v centru u Mgr. Marie Markové.

Co je vlastě relaxační masáž?

Působí na nás doteky rukou, které už samy o sobě přinášejí organismu uvolnění. Hmat je jedním ze smyslů, který používáme i tehdy, aniž jsme zrovna sami aktivní. Dotek se od dávných časů používal jako první léčebný prostředek, od dětství si pamatujeme, jak léčivé bylo maminčino pohlazení. Když se dotek použije zcela cíleně, je jeho účinek mimořádký.

Relaxační masáž přináší uvolnění od fyzického napětí, ale také umožňuje zbavit se stresu, který způsobuje přemíra povinností a starostí. Při masáži si odpočineme také psychicky. Dopřát si hodinku lenošení na lehátku, které si rozhodně nebudeme jako lenost vyčítat, může být rozhodující pro naše duševní zdraví. Uvědomíme si, jak je nicnedělání blahodárné a jak se nedá ničím jiným nahradit. V takových chvílích totiž věnujeme čas skutečně jen a jen sami sobě.

Zbavme se stresu

Relaxační masáž nám pomůže zbavit se stresu, neboť stres, to je přílišné napětí. Když je napjatá mysl, je napružené i tělo. Když přetížením ztuhnou svaly, nedokážeme se zcela uvolnit ani psychicky.  V organismu všechno se vším souvisí a pokud nemůže energie volně proudit, někde nadbývá a jinde chybí. Masáží je možné energii vyrovnat, ztuhlé svaly se uvolní, ochablé aktivují. Dobrý masér rukama cítí tkáně a často jsme sami překvapeni, že problém vycházel z úplně jiného místa, než jsme si mysleli.

Pokud máme pocit, že je na nás všeho příliš, že nestíháme a měli bychom ještě zvýšit tempo, je právě nejvhodnější čas zajít si na masáž. Uvědomíme si tak, že opravdu nic neuteče. Při relaxaci máme možnost srovnat si myšlenky a priority a do života vykročíme s čerstvou energií a obdnovenými silami.