Mikropůjčky jsou výhodnější, než dříve

Když se na našem trhu objevily první mikropůjčky, byly sice spojené s možností získat peníze rychle, ale nevýhodně. Hlavním negativum, které tyto nebankovní půjčky ihned na účet měly, bylo spojeno s vysokými úrokovými sazbami. A ty mohli celou řadu lidí odradit. Jelikož už na našem trhu nějaký ten rok jsou, je také jasné, že se postupně vyvíjejí. A to nejenom s ohledem na vyšší dostupné částky, ale i s ohledem na výrazně nižší úrokové sazby, na které můžeme dosáhnout.

Vliv mají hlavně nováčci na trhu

Hlavním důvodem daného vývoje jsou určitě nováčci na trhu. A to ať už se jedná o zcela nové společnosti, nebo jde spíše o hráče z klasického nebankovního segmentu, kteří se rozhodli rozvíjet své aktivity i v těchto půjčkách před výplatou. A jsou to právě tyto společnosti, které nabídnou výhodné krátkodobé půjčky. A tak zatímco v minulosti jsme v rámci jednoho měsíce museli zaplatit navíc až třicet procent z půjčené částky, nyní je situace mnohem výhodnější. Mohou to být úroky pouze v jednotkách procent. Stále však nezapomínejme na to, že danou sazbu ovlivňuje několik faktorů, jako:

  • Výše půjčené částky
  • Délka konkrétní splatnosti
  • Využití určité promo akce

Jde to i zdarma

Že jde snižování úroků skutečně dobrou cestou, to můžeme pozorovat u celé řady poskytovatelů. Ti totiž přišli se zcela radikálním postupem, ze kterého netěží nikdo jiný, než jejich klient. Tou cestou je první půjčka zdarma. Jedná se o možnost spojenou s tím, že k půjčce nebude účtován žádný úrok, žádné RPSN, ani žádný poplatek. Vrátí se přesně taková částka, která v době žádosti na bankovní účet dorazila. Jedinou podmínkou dosažení na takto lákavou nabídku je to, abychom si u dané společnosti požádali o peníze poprvé. Splníme-li, můžeme se těšit z nejvýhodnější půjčky, která na našem trhu aktuálně figuruje. A pro někoho může být s podivem, že ji nabídne právě nebankovní segment.