Mobilní telefony mnoho nevydrží. Proto je potřeba je chránit

Mobilní telefony několika posledních generací sice vypadají trochu jako plácačky na mouchy, nicméně v jejich nitru vře brutálně silný hardware, který je schopen rozjet celou řadu aplikací včetně nejnovějších her.

Abyste o svou mobilní mašinku nepřišli hned po prvním pádu na dlažbu, měli byste minimálně uvažovat o jejím lepším zabezpečení. Nemusí to být zase tak moc drahé.

Obal je základ

Telefony byly vždy křehké, a i když se dnes dají běžně koupit i docela obrněné modely, jen málokdo touží po tom něco takového nosit v kapse nebo v kabelce. Nejenže jsou dost těžké, ale zároveň vypadají i dost neohrabaně. A protože design je také důležitý, většina majitelů mobilních telefonů raději volí možnost zvolit si místo toho speciální obal.

Ten sice také nemusí v kombinaci s mobilem vypadat vždy k světu, ale alespoň takovýto kryt nezvýší hmotnost zařízení o padesát procent a výše, jako je tomu u výše zmíněných odolných verzí.

Vhodný výběr

Obaly jsou vždy přesně designované na konkrétní typ telefonu, nikoliv pouze na řadu. Každý stroj má trochu jinde konektory i foťák. Jsou zde samozřejmě také rozměrové rozdíly.

Obal by měl tedy na mobilu dokonale sedět. V opačném případě by mohl mít tendenci z pouzdra vyklouzávat, což je to samé, jako kdyby telefon žádný obal neměl. Při výběru je tak důležité opravdu koupit verzi vhodnou pro konkrétní model.

Náchylný displej

K rozbití není náchylné pouze tělo, ale rovněž i displej. Ten je možné chránit jak plastovou fólií, která je celkem k ničemu, tak i tvrzeným sklem, jenž vydrží už o poznání více. Opět je nezbytná vybrat správný typ. Tvrzené sklo na iPhone má totiž jiné parametry než například na Motorolu, případně Realme.

Obecně se dá říci, že tyto doplňky jsou poměrně drahé, nicméně není velký problém je pořídit za solidní peníze, třeba v e-shopu ipouzdro.cz. Tam je možné toho nakoupit mnohém více, třeba i řemínky Apple Watch 3.