Proč si vybrat zrovna LED světla?

Zatímco ještě zhruba před rokem byla u nás elektrická energie pomalu za hubičku, v současné době se jedná o velmi drahou komoditu.

Pokud za ni nechcete platit příliš mnoho, nejlepším způsobem, jak se vyhnout vysokým výdajům, je prostě odebírat méně elektrické energie než doposud. Toho lze docílit hned několika způsoby.

Je dobré myslet dopředu

Každý elektrospotřebič je jinak náročný na spotřebu a často jsou i stejné typy přístrojů s obdobnými funkcemi jinak žravé. Proto byste měli vždy sáhnout po takovém, který má co nejnižší spotřebu.

Pro někoho může být problém, že většina takovýchto elektrospotřebičů je dražší, než je obvyklé.

Vzhledem k vysokým cenám energií se však v tomto případě vždy vyplatí sáhnout hlouběji do kapsy a vytáhnout pár tisícovek navíc. Na konečném vyúčtování se to většinou pozná.

Svícení

Ušetřit lze i při svícení. Nemusíte vyloženě žít potmě, stačí jen používat vhodná LED světla, se kterými lze ušetřit opravdu ranec peněz. Už dávno se nejedná o žádnou velkou investici. Spořivé osvětlení LED je možné sehnat i za pár desetikorun. Hodně záleží na typu.

Kupříkladu standardní LED žárovky jsou poměrně levné, zatímco venkovní světla, jež musí být často o dost účinnější a odolnější, se už dají obvykle pořídit řádově za nižší stovky korun. V posledních letech se hodně populárními staly rovněž LED pásky. Ty je možné přilepit k nábytku, televizi nebo za monitor. Mají minimální spotřebu, avšak jsou velmi efektní.

Některé verze je dokonce možné ovládat i na dálku, a sice buďto speciálním ovladačem nebo mobilním telefon prostřednictvím vhodné aplikace.

Nakupujte výhodně

V současnosti určitě není problém najít obchod, kde se prodávají spořivá LED světla, nicméně ne všude mají dostatečně velký výběr. Máte-li na osvětlení specifické požadavky, navštivte jako první e-shop Silring, kde jistě najdete většinu z toho, co hledáte. A nemusíte kvůli tomu často ani prohlížet všechny kategorie na webu.