Prodej bytů Praha

Zvažujete prodej bytu v Praze a přemýšlíte, jakou cestu zvolit? V tomto článku se dozvíte něco o způsobech prodeje bytu v Praze a jednoduché rady a tipy, jak byt prodat. Praha je koneckonců jedno z nejžádanějších měst k bydlení. Ještě aby ne, sjíždějí se sem studenti z celé republiky a z různých koutů světa. A nejen studenti. Také různí zaměstnanci, kteří v Praze získali pracovní nabídku a hledají byt. Poptávka po prodeji bytu v Praze proto neustále roste. Proto je skvělý tah byt v Praze jak prodávat, tak kupovat. Níže si ukážeme, jak efektivně se byt v Praze dá prodat .

Prodej bytu podle lokality

Praha má několik částí a městských čtvrtí, přičemž každá se vyznačuje něčím odlišným. Je dobré si tedy prvně zmapovat terén.. Každá část Prahy může mít jiný průměr ceny bytu na prodej. Dejte proto pozor, abyste byt například nepodhodnotili, ale ani nechtěli tak vysokou cenu, že by předem odradila zájemce. Jestliže nemáte čas a energii řešit a zjišťovat detaily o dobrém prodeji, nejjednodušší varianta je předat byt realitní kanceláři. V Praze existuje skutečně hodně realitních kanceláří zaměřených právě na prodej podle jednotlivých oblastí a právě podle daných preferencí. 

Developerské prodeje bytů v Praze

Developerské projekty bytových jednotek a rezidencí vznikají po celé Praze, ve všech částech. Například v Praze 4, 6, 7, nebo 8. Tyto pražské byty se v posledních letech často prodávají v různých facebookových skupinách, nebo přes realitní makléře. Pokud tedy máte nějaký takový byt pořízený od developera, bude se vám určitě dobře nabízet. Stále víc a víc lidí totiž v dnešní době tíhne ke koupi bytu v nějaké klidné části Prahy blízko přírody.

Správná reklama a propagace prodeje bytu v Praze

Jestliže se rozhodnete porad byt na vlastní pěst, bude k tomu potřeba učinit pár kroků. Jak už bylo zmíněno, na koupi bytů je v Praze obrovská poptávka. To však neznamená, že si s tím nemáte dát záležet. Třeba dobře nafocený byt bude mít v jakékoliv části Prahy mnohem větší šanci k prodeji. Možná skutečně o hodně. Dále také správný a rozsáhlý popis, ve kterém zahrnete vše, co k bytu náleží a co je třeba vědět. Byty v Praze se také totiž prodávají podle toho, kde jsou situovány – na to je třeba myslet. Když vlastníte například byt o velikosti 1+kk na Letné, zájemce bude s největší pravděpodobností mladý člověk, který si rád připlatí za skvělou a moderní lokalitu s progresivní infrastrukturou.

Lokalita v Praze je klíčová

Již zmíněná lokalita byla Letná, ta je opravdu čím dál více populární. Stejně tak například pražské Holešovice, Troja, nebo Vinohrady. Pokud tedy chcete prodat byt v této pražské lokalitě, budete mít hodně zájemců.

Prodej bytu bez starostí

Prodej bytu v Praze sami na sebe, zdlouhavé vyřizování, přepis a prohlídky. Nic z toho není pro vás, avšak stejně byste byt rádi prodali. Zvolte tedy variantu, že za vás vše vyřeší realitní kancelář. O všechno se vám postarají, musíte ale myslet na jednu věc a tou je provize realitní kanceláři. Za své služby si pochopitelně berou část, z prodeje bytu. Abyste se nedostali pod cenu, je třeba cenu nastavit tak, abyste byli spokojeni vy a zároveň počítali s touto provizí. Až si budete vybírat vhodnou realitní kancelář, například podle oblasti, ve které byt v Praze prodáváte, jejich provizi se jistě dozvíte zavčas.Zde je tedy několik rad a tipů, jak prodat byt v Praze efektivně. Možná to bude chtít hodně energie a nervů, ale uvidíte. Nakonec vám to úspěch přinese. Na byty v Praze je totiž stále větší a větší poptávka. Řiďte se tedy svým instinktem a neunáhlete se. Hodně štěstí.