Se správnými nástroji posunete svou strojírenskou výrobu o kus dále

Zpracování přesných dílů je jednou z nejdůležitějších činností v oboru kovovýroby. Ať už totiž dodáváte pro libovolný průmysl, každé odvětví vyžaduje celou řadu součástek vytvořených s přesností na setiny milimetru. Nenechte se zaskočit, vyhněte se problémům a spolehněte se na kvalitní pomůcky. Na co nesmíte zapomínat?

Různé materiály

Každý zkušený obráběč se už dávno seznámil s nerezovou i konstrukční ocelí, hliníkem, bronzem i dalšími prostředky. Všechny varianty vyžadují odlišné postupy, jiné otáčky, rychlost posuvů, míru odebírané třísky, způsob upínání a další kritéria. Častým kamenem úrazu je právě volba nástrojů. Vždy používejte jen certifikované položky, které jsou určené pro konkrétní operaci.

Během řezání závitů a realizace různých druhů přesahů se neobejdete bez čtyř základních druhů kalibrů. Válečkové kalibry dokonale identifikují správnost provedení vnitřních rozměrů, zatímco třmenové si naopak poradí s vnějšími rozměry.

Spousta pomůcek

Závitový kalibr slouží k identifikaci vnitřních šroubovic, přičemž měřicí kroužky zase těch vnějších. Jestli nechcete být zaskočeni, pořiďte si metrické, Whitworth, trubkové i další série kalibrů. Jedině tak budete připravení na všechny eventuality.

Finálním dílkem skládačky jsou samozřejmě kvalitní měřidla v podobě hloubkoměrů, třmenových mikrometrů, úchylkoměrů či třeba mikrometrických měřidel. Dbejte na to, aby měl každý zaměstnanec k dispozici kompletní sadu. Díky tomu nebude muset čekat na vypůjčení a dokončí své dílo mnohem dříve.

Samotné shánění je velmi jednoduché, protože si stačí otevřít webové stránky specializovaného e-shopu pod odkazem nastroje.cz. Dočkáte se bezkonkurenčních cen a ohromného výběru všech normovaných měřidel, kalibrů i nástrojů pro obrábění.