Tipy, jak se starat o svou zahradu

Češi jsou obecně považováni za národ zahrádkářů a zahrada je pro mnohé z nich nejkrásnější místo v domě, kam si často chodí odpočinout. Proto se většina z nich shodne, že ke krásnému doma patří krásná zahrada. U zahrady ovšem platí, že krásná zahrada je pouze pravidelně udržovaná zahrada. Proto si nyní povězme, jak se o takovou zahradu správně postarat.

Kytky jsou základ

Zahrada bez květin působí mrtvě. Pohled na krásné květiny je považován za něco, co člověka nabudí pozitivní energií. Proto je dobré navštívit zahradnictví a pár jich na svou zahradu zasadit. Na druhou stranu se to s květinami nemá přehánět, aby zahrada nepůsobila přeplácaně. S tím Vám však již poradí každý zkušený zahradní architekt.

Pravidelně stříhat keře

Živý plot je v Čechách poměrně oblíbený, protože hezky vypadá, a je za něj těžko vidět, tudíž svým vlastníkům poskytuje alespoň trochu toho žádaného soukromí. Na druhou stranu dojem neupravený živý plot dokáže naprosto zkazit dojem z celé zahrady. To platí i o neupravených keřích. Proto je nutné oboje pravidelně zastříhávat. Nemáte-li čas se tomu věnovat, doporučujeme to svěřit firmě poskytující zahradnické práce. V Praze a okolí je to například rodinná firma Šticha a syn.

Zbavit se nepořádku na zahradě

Každá zahrada si na jaře zaslouží generální úklid. Je třeba vytrhat plevel, shrabat listí a zajistit odvoz veškerého zahradnického odpadu. To můžete buď zajistit sami, nebo opět oslovit firmu provádějící zahradnické práce. V případě již zmíněné společnosti Šticha a syn můžete s jejich pomocí zařídit i odvoz odpadu, neboť i to toto zahradnictví zajišťuje.

zahrada2

V případě nedostatku času na údržbu zahrady můžete oslovit specializované zahradnictví.