Uprchlíci, máme se bát?

Myslím, že nejaktuálnějším tématem jsou uprchlíci. Jak už jistě každý ví, prchnou pryč ze své země, kde jim hrozí nebezpečí a berou to přes Evropu. Lidé žijící v Evropě se začínají strachovat, protože nikdo si nechce vzít pod svá křídla několik tisíc uprchlíků, kteří nemají pasy, ani jinou možnost ověření své totožnosti.

160.000 uprchlíků, rozděleni do kvót. S tím, že Česká republika by měla přijmout asi 2978 uprchlíků. Začínají vznikat různé spory, politici vedou diskuze, odmítají přijmout tyto lidi.

Nabízí se řada otázek, z nichž jedna je, proč muži, co utíkají, se nedokáží postavit za svoji zemi, svoji rodinu ? Proč zbabělecky utíkají a dovolí, aby jejich země lehla popelem? Proč ?

Každý muž, by měl být pravým ochráncem, na kterého by mělo být spolehnutí, měl by zapomenout sám na sebe, ale čestně se postavit k boji a bojovat i nehledě na následky!

Dobře, když tedy nemají jinou možnost, kde máme tu jistotu, že se aspoň začlení do našeho života, přijmou naše podmínky, najdou si práci a budou poctivě ji plnit? Lze potom je přijmout, aniž bychom se museli bát, že naši zemi nepřivedou na mizinu? 

Je velmi těžké, když vidíte dítě ověšené kolem své matky, které vůbec neví o co se jedná, je vystrašené a v očích se mu tvoří kapky slz. Nedokáži si představit, že já bych byla dítětem, které utíká před “smrtí”. Pokuď bychom byli správními lidmi a chtěli jsme se zachovat čestně, měli bychom matkám a jejich dětem pomoci, protože jsou slabší, než muži, kteří by se správně místo útěku měli postavit a bojovat.

Jenže celkově, když si to přebereme, našli by tito lidé u nás vůbec práci? Jelikož problém najít práci máme i my sami. Studenti, co úspěšně vystudovali zkončili na pracovním úřadě a čekají, než se jim naskytne možnost jít do práce ve svém oboru. Jelikož práce nepřichází, začínají hledat poptávky na podřadnějších místech jako je prodavač, číšník atd. 

Nepřipouštím, že jejich důvod není vážný, pravdou je, že Česká republika by jim byla rájem na zemi, pokuď by tedy došlo na splnění kvóty, která je pro ni vypsaná.

Ovšem vše záleží na lidech, kteří mají na starost tento problém jako je například pan Babiš a spol. 

Nám nezbývá nic víc, než čekat, jak vše dopadne a doufat, že pokuď se rozhodnou, že uprchlíky ČR přijme, aby si byli jisti, že udělali správnou věc, neboť se nerozhodují jen sami za sebe, nýbrž za všechny lidi žijící v ČR.

autor: JJ