Víte, že jenom správné povinné ručení vás ochrání?

Mnoho lidí si sice povinné ručení auta sjedná, ale už nevědí, zda mají pojistku skutečně správnou, nebo nikoliv. V takovém případě může dojít k situaci, kdy je jejich pojistka doslova špatná a ochrana nemusí být taková, jakou požadují. Podívejme se proto společně na to, jak provést srovnání povinného ručení, a to samozřejmě proto, aby byla daná ochrana taková, jaká má být. V tomto případě nám může pomoci web Porovnej24.cz, který je ideálním nástrojem ve chvíli, kdy chceme sjednat povinné ručení online. Tedy z pohodlí našeho domova, bez nutnosti kamkoliv a kdykoliv chodit.

Myslete na rozsah pojistky

Ano, právě rozsah vaší pojistky je velice důležitý. A to logicky primárně z toho důvodu, že byste měli hledět na to, jakou konkrétní ochranu dostáváte. Pokud využijete porovnání povinného ručení, můžete si samozřejmě celou řadu věcí sami navolit, díky čemuž si sestavíte přesně takovou pojistku, jakou potřebujete. Mimo základní ochrany, kterou nabídne primárně nejlevnější povinné ručení, můžete myslet i na tu rozšířenou. Konkrétně třeba na to, že lze pojistit vaše čelní sklo, riziko srážky se zvířetem, stejně jako není problémem ani to, pokud sjednáte například takovou ochranu, která se bude vztahovat k vašim zavazadlům, nebo k vašim pasažérům.

Pozor na limity pojistného krytí

Na co dále při sjednávání pojistky myslet? Jsou to samozřejmě limity pojistného krytí, které jsou v současné době velice důležité. Pokud studujete ceník povinného ručení, máte velmi často na výběr z několika různých možností, které se daných limitů přímo týkají. Samozřejmě kalkulačka povinného ručení vám může samotný výběr usnadnit. Najdete ji i v ČSOB. Pokud budeme konkrétní právě my, nezapomeňme na jedno důležité pravidlo. Čím jsou dané limity vyšší, tím pro vás lépe. Tím lepší a spolehlivější ochranu nejenom při nehodě můžete dostat.