Znáte víno z Gruzie?

Francie a Itálie jsou sázkou na jistotu, pokud kupujete vína. Znalci vědí, že úžasné vzorky pochází z jižní Ameriky či Austrálie. Kdo byl na Kanárech, jistě si zamiloval rovněž tamní typická vína. Samozřejmě nemůžeme opomenout naši Moravu. Ovšem znáte lahodné skvosty z Gruzie?

Víno z Gruzie – výběr

Tak jako naše moravská vína neprávem nemusí znát celý svět, protože právě Francie nebo Itálie hrají prim, stejně tak jsou opomíjená vína z Gruzie. Proto vy buďte napřed před ostatními a degustujte tamní výběry. Rovnou vám poradíme, že je dobré zaměřit pozornost na oblast Kachetie, kde mají vinice jižně položené svahy. Díky tomu má tamní produkce výrazné chutě, strukturované a vyzrálé profily. Ideálním představitelem je specifické barikové víno. Víte, oč se jedná? Vína uzrávají v exkluzivních dřevěných sudech, francouzsky se nazývají barrique. Sudy jsou ze dřeva dubů, a ty rostou na severních svazích kavkazských hor. Odolné dříví má svoji silnou vůni, a protože v něm víno dlouho zraje, nasává tak tyto akcenty do sebe. Bariková vína poté mají stopy měkkých tříslovin, omamný ovocný i minerální profil mnoha rozličných chutí.

Skvělá vína z Gruzie

Chcete zkusit vína z Gruzie? Podívejte se na web Vinazgruzie.cz, kde naleznete bohatou nabídku gruzínských vín. Můžete si pořídit separátní lahvinku na ochutnávku (neměli byste vynechat originální oranžová vína), nabízí se i luxusní dárková sada vín, což je skvělé jako dárek. Chuť Gruzie si tak vychutnáte doušek po doušku, kdy budete odhalovat příběh vína a budete vnímat drsnou a surovou přírodu v podobě originální silné chuti každé sklenky vína. Ochutnejte něco nového a objevte fascinující svět gruzínských vín. A přizvěte na sklenku i své přátele. Je můžete obdarovat skutečně originálními kousky, protože co si budeme povídat, klasická vína z Moravy, Itálie i Francie dává každý druhý, jelikož je sežene i v supermarketu. Gruzínská vína ale říkají, že vám na obdarovaném záleží.