​​Péči o svá prsa nenechávejte na dobu, kdy to budou potřebovat

Chcete-li mít hezkou pleť i tělo, začněte se o ně starat co nejdříve. Na čím později budete tuto péči odkládat, tím složitější náprava bude. U prsou to platí dvojnásob. Nezapomínejte na to, že ňadra nejsou sval, tak návštěvou fitness center už toho moc nespravíte. A jak o ně řádně pečovat, aby vydržela pevná a krásná co nejdéle?

Noste podprsenku

Ač existuje mnoho přístupů a pohledů na to, zda nosit či nenosit podprsenku, jedno mluví za vše. Prsa tvoří tuková tkáň a mléčné žlázy, ne svaly. Tím se dostáváme k hlavnímu problému. Zatímco sval můžete trénovat a ten pak bude větší a pružnější, pro prsa toto díky absenci svalové hmoty neplatí.

Nošení podprsenky se vyplatí všem věkovým kategoriím. Ňadra mladých žen obsahují více mléčných žláz, což jim zaručuje pevnost, bohužel jen dočasnou. I zde začne časem působit gravitace. A jakmile začne docházet k povolování vazů a ztrátě elasticity, už s tím moc neuděláte. Podprsenka může tento proces svou podpůrnou funkcí zpomalit.

  • Velikost prsu je rozhodující. Čím větší prsa, tím důsledněji by žena měla nosit vhodnou podprsenku. Ty, které se mohou pyšnit plným dekoltem, by ji neměly odkládat ani na spaní.
  • Sportujete? V tom případě na podprsence nešetřete a kupte si kvalitní, která je určena k této aktivitě. Ať už máte prsa jakýkoliv rozměrů.
  • Věnujte čas výběru dobře padnoucí podprsenky. Měla by mít dostatečně široký a pevný obvod, který bude poskytovat dobrou podporu. Zároveň se vyhněte podprsenkám o číslo menším. Dekolt vám nezvětší a zároveň to bude značně nepohodlné a neestetické.

Hydratujete je

Je pro vás používání krémů na obličej denním chlebem? V tom případě nezapomínejte ani na dekolt. Hydratace dekoltu, ale i samotných ňader a prsních dvorců pomáhá tomu, aby kůže neztrácela rychle pružnost a zůstala pevná po delší dobu.

Dalším skvělým způsobem, jak si zajistit pevnější a krásnější ňadra, je jejich jemné sprchování, kdy se střídá teplá a studená voda.

Nezapomínejte ani na samovyšetření. Je to důležité pro včasné identifikování problematických útvarů a zahájení léčby. Karcinom prsu je jedním z nejčastějších onemocnění žen, avšak v časné fázi je i dobře léčitelný. Prevence je proto důležitá. Zajímá vás, jak na to?

Choďte vzpřímeně

Ano. Svým prsům pomůžete i správným držením těla. Nejenže hezky vyniknou, ale pomůžete jim udržet se o něco déle pevnější a elastičtější.

Ke správnému držení těla si můžete pomoci i cvičením zaměřeným na svaly zad, hrudníku a ramen.

Intenzivně se o ně začněte starat už před porodem

Největší zátěž prsou a jejich tkání nastává hlavně po početí dítěte. Hormonální změny, růst prsou jako příprava na narození dítěte a pozdější kojení dokáží pevnost a elasticitu prsou velmi nepříjemně pozměnit. Proto je dobré začít s přípravou už před samotným začátkem těhotenství.

  • V těhotenství noste velmi kvalitní podprsenky, které dají prsům potřebnou oporu. Nečekejte na období po porodu, kdy se velikost prsou na nějaký čas ustálí. To může být pro vaše ňadra už pozdě.
  • V tomto období dbejte na použití kvalitních krémů vhodných i pro těhotné ženy.

Pokud s nimi nejste spokojena, nemusíte se s tímto stavem smířit

Pro mnoho žen jsou krásná prsa důležitá. Bohužel se jedná o velmi jemnou část těla, jejíž vzhled není plně v lidské režii. Nejen mateřství, ale i výkyvy váhy, čas i samotná velikost prsou ovlivňují to, že se prsa dříve či později svěsí a už nejsou taková, jaká bývala. A cvičení s tím bohužel nic neudělá.

V případě, že vás stav vašich prsou trápí, je možná i modelace prsu, která vrátí prsům jejich tvar a pevnost. Plastické operace jsou totiž čím dál tím více vyhledávané i v České republice. A už nejsou symbolem jen pro vyšší vrstvu. Mít krásný dekolt si může dovolit už téměř každý.

Láká vás plastická operace nějaké části těla? Které?