Miroslav Výboh – jak být úspěšným lídrem?

Patří mezi nejúspěšnější slovenské byznysmeny. V klíčových momentech zachytil poptávku trhu, kdy podnikal ve spoustě odvětví. Inspirací může být jeden z nejbohatších Slováků i pro vás.

Základ je škola

Miroslav Výboh už od počátku věděl, že je podstatné mít rozhled. Proto vystudoval Mezinárodní obchod a cestovní ruch na Národohospodářské fakultě Ekonomické univerzity v Bratislavě. Zahraniční zkušenosti totiž vždy vedou lídra kupředu, je o krok napřed před ostatními v tuzemsku. První pracovní zkušenosti získával Miroslav Výboh ve strojírenství v ZŤS Detva, top společnosti v oboru strojírenství.

Zahraničí vás posouvá dopředu

Pracovat na svých ambicích, nikoli na snech druhých. To je další krok k dosažení úspěchů v životě. Miroslav Výboh byl součástí týmu, jenž pracoval na vývoji celosvětově úspěšného odminovacího systému Božena, rovněž i laserových zařízení, která detekovala použití chemických zbraní, jež se používaly během války v Zálivu. Výboh se brzy stal exportním ředitelem ZŤS Detva a i během svého působení v úspěšné firmě MARTIMEX získal obchodní zkušenosti na mezinárodní úrovni. Díky němu ZŤS Martin a ZŤS Detva dodaly komponenty do Hannoveru, na oplátku se zahájila v Martině výroba buldozerů s licencí Hanomag.

Jít si za svým snem, budovat něco svého

Po roce revoluci využil Miroslav Výboh své mezinárodní zkušenosti a byl opět o krok napřed. Zatímco jiní poznávali západ, on rozšířil své obchodní aktivity do Asie. Zaměřoval se na dovoz spotřebního zboží do Evropy. Jeho doménou však byly těžké strojírenství, vojenské zbraně a výstroj. Malá zvolenská firma Willing se dokázala etablovat jako jeden z nejvýznamnějších partnerů Ozbrojených sil Slovenské republiky a Ministerstva obrany při integračním procesu Slovenska do NATO. Výboh však dokázal, že se umí pohybovat nejen na poli určitého byznysu. Jiným oborem je jedna z jeho jiných investic. Vsadil na módu, když vstoupil do firmy Nahmias. Tato značka pro mladé je díky celebritám Justin Bieber, P. Diddy nebo Usher velmi trendy.

Vracet společnosti vděk za úspěch

Úspěšní lidé v sobě mají jisté morální vědomí, a sice vnímají, že společnost jim umožnila něco vybudovat, proto jí to oni vrací. Miroslav Výboh například spoustu financí věnoval na renovace národních kulturních památek (např. bývalá budova Zemské banky na Gorkého ulici v historickém centru Bratislavy).