Efektivní zastřešení na zahradu

Každá zahrada by měla být alespoň trochu využívána, byť třeba jen jako venkovní posezení. Pokud nad něčím takovým přemýšlíte, určitě zvažujete všechny možnosti. Přeci jen se taková věc může docela prodražit.

Nemusíte však přemýšlet příliš urputně ani dlouho, jelikož takovýto projekt se dá realizovat jednak poměrně snadno, jednak i docela levně.

Nábytek může být klidně i z druhé ruky

Alfou a omegou každého posezení je samozřejmě nábytek. Nový by vás ovšem vyšel na vcelku velké peníze, takže se raději mrkněte po něčem použitém. Rozhodně není dobré vybírat tímto způsobem dřevěné posezení, jelikož to obvykle potřebuje nějakou formu renovace, což jsou další náklady. Také tomu budete muset věnovat i čas.

Ideální je z druhé ruky pořídit plastový nábytek. Ten je nejen odolný, ale zároveň může vypadat i dobře. Samozřejmě nesmíte sáhnout po tom úplně nejlevnějším. Je lepší si raději pár stovek až tisícovek připlatit za něco s lepšími vizuálními vlastnostmi.

Rozhodnete-li se utrácet přeci jen trochu více, určitě se zaměřte na ratanový nábytek. Ten patří ve všech ohledech mezi absolutní špičku a v bazarech se dá sehnat za skutečně solidní peníze.

Luxusní altány

Zastřešení už vás bude z logiky věci stát více, nespokojíte-li se tedy pouze s nataženou plachtou. I ta má sice něco do sebe, hlavně po finanční stránce, nicméně zahradní altán dřevěný je mnohem vyšší liga.

Tato robustní konstrukce disponuje nejen střechou, ale zároveň i podlahou, kterou pak už nebudete muset budovat. Jde však o vhodné zastřešení spíše do větších zahrad. Altány totiž zabírají docela dost místa, což nemusí být na menších pozemcích zrovna praktické.

Levnější pergoly

V takových případech se vám spíše vyplatí koupit si pergolu dřevěnou. Už na první dobrou je vidět, že jde o daleko jednodušší stavbu, která má nicméně spoustu kladů. Dá se třeba sehnat levněji než altán. Také nemusí fungovat pouze jako samostatná stavba, ale je možné ji připevnit i k domu.