3 rady, jak tisknout levněji

V každé kaneláři a v dnešní době již i ve většině domácnostech je součástí vybavení i tiskárna. Pokud ale tisknete často, dříve či později budete přemýšlet nad tím, jak a kde ušetřit.

Tisk začíná nákupem tiskárny, jakou tiskárnu zvolit?

Před nákupem tiskárny je třeba si položit několik otázek. První, nejdůležitější otázkou je, co budete tisknout. Budou to převážně obyčejné texty? Pak doporučujeme laserovou tiskárnu (hlavní výhodou laserové tiskárny je fakt, že se nemusíte bát zaschnutí, pokud delší dobu nic netisknete a navíc je tisk z laserové tiskárny ostřejší než z inkoustové). Pokud ale chcete tisknout fotografie a různé obrázky, doporučujeme tisknárnu inkoustovou. Většina inkoustových tiskáren má možnost barevného tisku. Možnost barevného tisku má samozřejmě i laserová tiskárna, ale cena je klidně i dvojnásobná oproti inkoustové tiskárně.

Druhou otázkou, kterou si musíte položit je četnost tisku. Jak často budete tisknou? Pokud to bude jen sporadicky, doporučujeme laserovou tiskárnu (důvod vysvětlen výše – zaschnutí barvy). Pokud by vám barva vyschla, je nutné pořídit novou cartridge a u některých typů inkoustových tiskáren dokonce celou novou hlavu, která se může cenově vyšplhat až k ceně nové tiskárny.

Třetí nevyhnutelnou otázkou je, zda budete na tiskárně chtít i kopírovat. Pokud ano, jsou od toho multifunkční tiskárny. Již tedy víte, podle čeho vybrat tiskárnu a nyní k tomu, jak ušetřit.

3 rady, jak ušetřit při tisku

  1. Pokud víme, že budete během dne potřebovat tiskárnu opakovaně, nevypínejte       ji. Při každném zapnutí nebo restartování tiskárna spotřebuji část ze všech barev pro potřebnou kalibraci (čištění).
  2. Pokud máte barevnou tiskárnu a chcete tisknout černobíle, přepněte v nastavení tiskárny na černobílý tisk. Pokud to neuděláte, tak i při černobílém tisku spotřebuje tiskárna část barev (automaticky černý odstín namíchá i z ostatních barev).
  3. Používejte alternativní tonery do tiskáren, můžete ušetřit až 70% nákladů na tisk.

Třetí rada je nejcennější, alternativní tonery do tiskáren Vám ušetří největší náklady na tisk. Mezi prodejce kompatibilních tonerů patří i Naplnka.cz, e-shop s aleternativními tonery do tiskáren.

Tipy na alternativní tonery

Kompatibilní toner HP CE285A (85A) – černý, úspora cca 80% oproti originálnímu toneru.

Kompatibilní toner HP CF283A (83A), černý, úspora cca 70% oproti originálnímu toneru.

Další typy alternativních tonerů naleznete na www.naplnka.cz.