5 důvodů proč se rozhodnout pro ojetý vůz

Důvodů, které nás lákají ke koupi nového auta je hned několik. Výhodou je zcela nový nablýskaný vůz, podle vašich představ, kde si můžete naspecifikovat přesně vaše požadavky, jste prvním majitelem a pravděpodobně vás čekají desítky kilometrů bez závad s plnou zárukou.

Navíc, když takovéto auto bude stát před vašim domem, každý soused se za ním ohlédne.

Za tento skvělý pocit ze zbrusu nového auta z autosalonu si ovšem musíme pěkně připlatit.

1. Nižší pořizovací cena

Toto je jeden z prvních a nejzásadnějších důvodů, který nás napadne při rozhodování mezi ojetým a novým autem.

Ne každý si může dovolit nový vůz s plnou výbavou za půl milionu korun. Pro většinu z nás jde o velkou a zásadní investici, podobně jako koupě bytu nebo domu. Často na tuto investici šetříme dlouhé měsíce, někteří se dokonce na několik let zadluží. Proto zvolí raději levnější variantu ojetého, přesto však spolehlivého, auta.

2. Menší ztráta hodnoty

Velkým záporem nových vozů je jejich rychlá ztráta hodnoty, především během prvních měsíců provozu. Tato ztráta může být až 25% z pořizovací ceny během prvního roku.

Proto se vyplatí počkat na váš vysněný vůz alespoň rok a koupit to samé, sice s 10 tisící najetých kilometrů, ovšem za lepší cenu a s jistotou nižší a pomalejší ztrátou jeho hodnoty.

3. Větší výběr

Další výhodou, která hovoří pro koupi ojetého vozu, je větší výběr. Nabídka často převyšuje poptávku. Díky tomu se také cena snižuje.

4. Žádné nesmyslné funkce

Nové automobily obsahují funkce, které jsou bezesporu užitečné a zlepšují bezpečnost. Někdy ale obsahují funkce, které jsou nesmyslné a často je v autě ani nechceme a přesto jsou zahrnuty v ceně vozu. Příkladem může být falešný zvuk motoru nebo funkce start-stop, tyto funkce starší auta prostě nemají.

5. Výhodnější financování

Pokud si vybíráte levnější ojetý vůz prostřednictvím autobazaru, mohou vám zajistit výhodnější financování nebo pojištění díky spolupráci s finančními ústavy.

V neposlední řadě v případě nákupu přes autobazary je, že za vás oběhají úřady a vyřídí převod a registraci vozidla.