Typy parkovací zábran

Pokud zrovna realizujete parkovací místa a chcete si zabezpečit “to vaše”, není nic snazšího než zde postavit parkovací zábrany a sloupky, které zamezí vjezdu cizího automobilu. Zábrany a sloupky nejen ochrání jedno parkovací místo, ale poskytnou i řešení pro celé parkoviště, pěší zónu, park nebos soukromý prostor. Parkovací zábrany a sloupky realizují vesměs všechny firmy, které prodávají nebo pronajímají dopravní značky. Pokud si nevíte rady s výběrem nebo zvolením správného typu, jelikož je jich hned několik, neváhejte se na samotného realizátora obrátit. Dále by vám společnost měla poskytnout zdarma cenovou kalkulaci, která zahrnuje i dobu realizace.

Co se odlišných typů týče, parkovací zábrany jsou dodávány buď jako pevné nebo jako sklopné, sloupky jako pevné, sklopné nebo výsuvné. Sklopné parkovací zábrany a sloupky jsou uzamykatelné pomocí standardně osazeného zámku. K uzamčení dojde automaticky po vztyčení zábrany nebo sloupku. Parkovací zábrany a sloupky jsou zpravidla opatřeny reflexními prvky, které je zvýrazní při snížené viditelnosti. Parkovací zábrany a výsuvné sloupky jsou dodávané i s automatickým pohonem a ovládáním, např. dálkovým ovladačem.

Automatické závory používáme v místech jako např. vjezdy do průmyslových objektů, parkovišť, soukromých prostranství. Zabrání vjezdu vozidel a částečně i vstupu osob. Automatické závory se rozdělují do dvou základních kategorií a to rezidentní, které jsou určeny spíše pro menší privátní parkoviště a male firmy a na průmyslové závory, které se vyznačují zejména délkou ráhnu, které umožní široký vjezd do továren, podniků atd. a na závory určené pro hromadná parkoviště, velkokapacitní garáže a automatické benzínové pumpy.

Narozdíl od automatických závor, zásuvné sloupky zamezí průjezdu vozidel, ale přitom neomezí průchod pěších. Můžete je tak použít především pro průjezdy, parkovací místa, pěší zóny apod. Obsluha vybavena ovládáním umožní zasunutí patníku do ocelového pouzdra zabetonovaném do země a tím průjezd oprávněného vozidla. Vyráběny jsou hned v několika variantách výšky patníků a odolnosti.

Pokud se v typech zábran stale ztrácíte, nezapomínejte, že všechny zábrany jsou v souladu s certifikáty ministerstva dopravy, tudíž si nemusíte lámat hlavu se značením a barvami, stačí si jen vybrat správný typ.