5 zásadních otázek, které hrají prim při výběru venkovní vířivky

Ponořit se do horkých proudů vody, které hýčkají tělo i mysl, už dnes není ničím nemožným ani v domácím prostředí. Své soukromé wellness bez předraženého vstupného a cizích lidí kolem si můžete dopřát i na své zahradě či terase. Stačí pořídit si venkovní vířivku a váš kousek ráje si můžete vychutnávat po celý rok. Aby však venkovní vířivka fungovala přesně dle vašich požadavků, je třeba vybrat správně. Na co byste si měli při výběru vířivky dát pozor a co je třeba zohlednit? Dozvíte se níže.

Otázky, na které máme odpovědi

Při nákupu venkovní vířivky se často objevují nejrůznější otázky. Tady jsou ty nejzásadnější:

· Jaké místo je pro venkovní vířivku vhodné?
S výběrem místa si nemusíte dělat žádné velké starosti. Stačí najít prostor s rovnou, zpevněnou plochou, jako jsou například betonová deska, zámková dlažba či terasová prkna. Myslet byste měli také na to, že je třeba, aby v dosahu byla možnost připojení k elektřině. Pro maximální výkon vířivky je ideální přívod 380 V (400 V), menší modely či vířivky s nižším výkonem čerpadla si vystačí i s 230 V, avšak během masáže dojde k odpojení vyhřívání.

· Lze venkovní vířivku provozovat i za chladného počasí?
Pokud zvolíte správný model, tedy vířivku vhodnou k celoročnímu užívání, pak si ji opravdu můžete bez obav užívat 12 měsíců v roce.

· Potřebuje vířivka trvalý přívod vody?
Můžete být bez starostí, venkovní vířivka nepotřebuje trvalé připojení ke zdroji vody.

· Kde mohu venkovní vířivku zakoupit?

Venkovní vířivky se dnes prodávají na řadě míst, doporučujeme však koupit si model u specializovaného prodejce, který se zaměřuje na prodej vířivek od renomovaných výrobců. Zavítat můžete například k prodejci Spahouse.cz, který je výhradním distributorem vířivek IQue Sweden, jež disponují nízkoenergetickou severskou trojitou termální izolací a zaručují až 20letou životnost.

· Jak vysoké jsou náklady na provoz venkovní vířivky?
Při pořízení kvalitního modelu s vysoce účinnou izolací a rekuperačním čerpadlem vás provoz vyjde přibližně na 1500 Kč za měsíc (při používání 2–3× týdně). Čím levnější a nekvalitnější však vířivka je, tím vyšší jsou i náklady na její provoz.

Než si tedy na svou zahradu či terasu pořídíte venkovní vířivku, důkladně prostudujte její parametry, nebo se přijďte informovat ke specialistům, jako je Spahouse.cz.