Co udělat, když chcete snížit náklady na tisk?

Potřebujete tisknout větší množství dokumentů a výdaje jsou v této oblasti nepříjemně vysoké. Naštěstí existuje několik způsobů, jak je můžete snížit. V článku vám poradíme nejenom šetrná opatření, ale i příležitosti, kde výhodně nakoupit spotřební zboží do kanceláře.

Dejte si záležet s výběrem tiskárny

Nejdůležitějším parametrem, který se hlavně zpočátku promítá do ceny za tisk jedné strany dokumentu, je zvolený přístroj. Při výběru je důležité zhodnotit, jestli vám bude více vyhovovat laserová, nebo bude lepší inkoustová technologie. Obě varianty mají své výhody i nevýhody. V případě laserových tiskáren to bývá o kousek vyšší pořizovací cena, ovšem jedna náplň vydrží déle. Naopak u inkoustových tiskáren levně pořídíte stroj, ale častěji doplňujete toner.

Pořizujte si kompatibilní náplně

Naštěstí nemusíte kupovat výhradně originální tonery do tiskárny přímo od stejné značky, jako je váš přístroj. Ekonomičtější cesta spočívá ve zvolení alternativní varianty o stále vysoké kvalitě. Z toho důvodu se na trhu objevuje celá řada kompatibilních inkoustových náplní snad do všech používaných tiskáren, na jejich výběr se můžete podívat zde. Při výběru je nutné sledovat, zda se jedná o variantu vhodnou pro váš konkrétní model. Výrobců existuje více, takže pokud vám nebude vyhovovat jedna značka alternativních náplní, stačí vyzkoušet jinou. Cílem je dostat se na nižší cenu tisku jedné strany v dlouhodobějším horizontu.

Nakupujte na internetu za dobré ceny

Velkou příležitostí pro získání výhodných cen je prostředí internetu. Je možné nakupovat tonery do tiskárny za velkoobchodní ceny a při správně zvolené strategii objednávek můžete poměrně výrazně ušetřit. Stačí se podívat na internetový obchod Kante.cz, kde nabízí i další kancelářské vybavení. Profesionální spolupráci se spolehlivými dodávkami spotřebního materiálu ocení firmy všech různých velikostí a přinesou jistě mnoho spokojenosti pro vlastní zaměstnance, kteří se nebudou muset potýkat s nedostatkem vlivem šetření.