Advokát a filantrop Pavel Smutný dostal francouzský Řád umění a literatury

Od roku 1963 uděluje francouzský ministr kultury Řád umění a literatury za významné zásluhy v oblasti literatury a umění. Uděluje se hned ve třech stupních, přičemž nejčastějším je rytířský stupeň, který každoročně dostane zhruba 450 osob starších 30 let. I v České republice se najdou osoby oceněné tímto řádem. A jedním z nich je advokát a filantrop Pavel Smutný.

Pavel Smutný přijal rytířský Řád umění a literatury dne 15. listopadu 2017 v Praze za dlouhodobý zájem, podporu a šíření francouzské kultury. Udělil mu ho francouzský velvyslanec Roland Galharague. Mecenáš a zakladatel fondu Bohemian Heritage Fund Pavel Smutný se zajímá zejména o francouzskou barokní hudbu.

Pavel Smutný vyjádřil vděčnost všem svým kolegům a blízkým

Při slavnostním ceremoniálu, který se konal v sídle francouzského velvyslanectví v Praze, Pavel Smutný poděkoval všem svým kolegům a přátelům, neboť podle jeho slov ocenění získal i díky jejich pomoci.

Francouzský Řád umění a literatury v minulosti obdrželi mimo jiné také Jiří Menzel, Věra Chytilová, Petr Král, Magdalena Kožená, Eva Urbanová, Adriena Šimotová, Adolf Born, Josef Koudelka, Bohumil Hrabal, Anna Fárová a Eva Zaoralová. Rytířem Řádu umění a literatury byl jmenován i někdejší český prezident Václav Havel.

Pavel Smutný je český advokát, mecenáš, podnikatel a filantrop. Zároveň je zakladatelem a prezidentem nadačního fondu Bohemian Heritage Fund, z něhož jsou financování různé kulturní projekty, a to především na poli hudby a výtvarného umění. Dále je členem několika komor, například Francouzsko-české obchodní komory a Obchodní komory Švýcarsko – Česká republika. Jestliže se chcete dozvědět více informací o Pavlu Smutném, potom doporučujeme navštívit jeho profil Pavel Smutný LinkedIN.