Dokonalá káva v křesle vašeho obýváku

Také patříte k lidem, kteří žijí v duchu hesla: bez pořádné kávy není pořádný den? Pak vězte, že nejste sami. Ba naopak, je jen málo těch, kteří jejímu kouzlu nepropadli. Uklidní, potěší, zahřeje, ale i povzbudí a nakopne – a to všechno v jednom šálku.

Nedílné vybavení domácnosti

Spousta z nás potřebuje svou pravidelnou dávku kofeinu hned po ránu, pro nastartování do nového dne, další potom odpoledne pro načerpání nové energie do náročných pracovních povinností. Šálek dobré kávy nejrůznějších chutí a vůní, od tradičních až po exotické směsi, si můžete vychutnat také pěkně v pohodlí svého domova, třeba u televize nebo s dobrou knihou v ruce. Není tedy divu, že se kávovary staly běžným vybavením prakticky každé domácnosti podobně jako rychlovarná konvice. Jak ale vybrat ten pravý a nešlápnout vedle?

Jak vybrat ten pravý

Toužíte-li si pochutnat na opravdu lahodném espressu, pak se bez kvalitního kávovaru prostě neobejdete. Jak ale vybrat ten pravý? V potaz budete muset vzít celou řadu kritérií. Ze všeho nejdříve si položte otázku, co od přístroje vlastně očekáváte. Jste spíše sváteční „pijáci“ nebo klidně zvládnete i několik šálků denně? Preferujete rychlost a pohodlnost nebo si s chutí a kvalitou nápoje chcete pěkně vyhrát a mít proces přípravy plně pod kontrolou a ve svých rukou? Všechny odpovědi vám rozhodování hodně ulehčí.

Jen pro „profíky“?

Maximální potenciál vám z kávy pomohou dostat pákové kávovary – vyžaduje to však od vás jistý cvik. Alespoň většinou. Výjimku v tom nejlepším smyslu slova představuje univerzální kávovar ES-250K od společnosti Orava, díky kterému si kávu intenzivní chuti a s bohatou pěnou lehce připraví i ti, kdo neoplývají manuální zručností a neřadí se mezi ostřílené „profíky“. Tento přístroj vyniká tlakem 20 barů, což je o 5 barů víc než nabízí běžné kávovary, a právě to mu umožňuje „vytáhnout“ z kávy skutečně maximum. K přípravě můžete použít jak mletou kávu, tak porcovanou, případně i kapsle. Kromě univerzálnosti se pyšní také multifunkčností, takže hravě vyrobí i dokonalé mléčné cappuccino. Tak, vychutnejte si lahodné nápoje jako z kavárny pěkně v křesle vašeho obýváku!