Návrat mužských šperků

Po středověké zdobnosti a dobách, jimž takřka vládl kýč, došlo především v mužské módě k razantnímu útlumu nošení doplňků a šperků. Teď se situace opět mění a mezi trendy gentlemanské módy se opět vrací nejen klenoty.

Manžetový knoflíček na každý rukáv

Jedním z nejoblíbenějších doplňků jsou mezi muži manžetové knoflíčky. Praktický, avšak zároveň elegantní kousek dodá každé obyčejné košili nádech noblesy. Žádnému správnému kavalírovi by tedy neměly chybět v šuplíku. Jsou rovněž skvělým vánočním dárkem, pozorností k výročí i upomínkovým předmětem. Stačí na ně nechat něco vygravírovat. Třeba takové gravírované manžetové knoflíčky s monogramem, to je luxusní záležitost!

Prsteny

Přestože pánové prstenům zatím moc neholdují a omezují se jen na nošení zlatých snubních prstenů, prodírá se také tento doplněk znovu do popředí. Opět jej lze skrze gravírování pojmout jako upomínkový předmět.

Náramky

Překvapivé oblibě se poslední dobou těší u pánů náramky. A to nejen klasické masivní stříbrné či ocelové, nýbrž i ty z korálků. Často se jedná o náramek, jenž tvoří dvojici s náramkem mužovy něžné polovičky, není to však podmínkou. Mezi nejoblíbenější se řadí tmavé korálky z lávy, tygřího oka, onyxu a jiných drahokamů. Korálky doplňují nejrůznější komponenty s motivy, které nějakým způsobem vyjadřují osobnost či záliby nositele.

Eppi_neocard_obrazek2

Dřevění motýlci

Se stoupající tendencí si moderní gentlemani osvojují módu nošení dřevěných motýlků. Aby také ne! Dřevěný motýlek je totiž ležérním doplňkem, který je ale zároveň elegantní a dokazuje, že jeho majitel moc dobře ví, co je styl.

Klobouky

O nic méně populární než dřevění motýlci jsou klobouky. Převážně pak ty inspirované sicilskými kmotry a dvacátými léty minulého století. Každý takový kousek je svěžím vánkem pro outfit muže, je nepřehlédnutelný přesto decentní a skvěle se doplňuje se saky formálními i neformálními.