Co všechno připravit na svatební den D?

Svatba je velice významným dnem v životě dvou lidí. Nežli se však oba a jejich svatební hosté budou radovat z tohoto okamžiku, je zapotřebí zařídit spoustu ostatních věcí. Pakliže zrovna plánujete svatbu a nemáte ještě ani svatební přání, sdělíme vám, co všechno je nutné provést, sehnat a zařídit.

V prvopočátku všeho je to určitě zamluvení obřadní síně, popřípadě místa, kde se bude svatba odehrávat. Opomíjet nesmíte ani na matriku, respektive na toho, kdo vás bude oddávat. Ihned poté byste měli přistoupit k pozvánkám, potažmo výslednému počtu hostů. Právě pro ně totiž necháte zhotovit svatební oznámení, takže je nutné disponovat odpovídajícím počtem.

V okamžiku, kdy máte hotové svatební přání, přichází na přetřes ostatní povinnosti, jež mnozí svatebčané často opomíjí.

Nezapomeňte na šaty, prstýnky a jiné důležité věci

Při plánování svatby vždy myslete na to, že jakékoliv činnosti, objednávky a využívané služby většinou nějaký čas trvají. Tudíž všechno dělejte s dostatečným předstihem. Mnohdy až šest měsíců před samotným datem svatby.

Zajistěte si například šaty, ať už v půjčovně nebo si je nechte ušít přímo na míru. Důležitá je také volba prstýnků. V neposlední řadě je to vymyšlení svatebního menu, zajištění rautu pro hosty, dostatek alkoholických a nealkoholických nápojů a hudba. Zapomínat nesmíte ani na zábavní program.

Ono zmiňované svatební oznámení rozešlete nebo rozvezte hostům zhruba týden až dva týdny před svatbou. A nezapomeňte ani na krabičku dobrého cukroví. To je minimum, co musíte za všech okolností zařídit. Na to se samozřejmě mohou nabalovat další věci podle vaší celkové náročnosti.

Myslete na to, že právě originální a jasně vypovídající svatební přání odstartuje proces s dobrým koncem, v jehož závěru si povíte životně důležité „Ano“.