Víte, jak správně pokládat kari sítě?

Kari sítě do betonu zná určitě každý. Jde o svařované sítě, které se prezentují daným průměrem a velikostí ok. To všechno v jasně dané velikosti a v odpovídající hmotnosti. Tyto stavební doplňky primárně slouží ke zpevňování betonových částí, jakými jsou podlahy a stropy, včetně základových desek.

A právě jim se budeme v tomto článku věnovat nejvíce. Sdělíme vám, jak tento hutní materiál správně pokládat, abyste dosáhli požadované pevnosti, velkého váhového zatížení a dlouhověkosti. I kari sítě mají určitý postup aplikování, a to hlavně při tvorbě základových desek u rodinných či komerčních nemovitostí. A jak tedy postupovat?

Pokládka sítí do betonu krok za krokem

V první řadě musíte vědět, že sítě není vhodné pokládat přímo na udusaný štěrk nebo drť. Jejich optimální poloha je v dolní polovině tloušťky realizované betonové desky. Abyste docílili takového stavu, můžete si sítě vypodložit například kamením. To je pravděpodobně nejlevnější řešení. Druhou alternativou jsou speciální ocelové podložky sloužící k tomuto účelu.

V okamžiku, kdy usadíte tento hutní materiál, pohlídejte si další zásadní věci. Je to například mezera mezi bedněním a armorováním, která by měla být alespoň 20 – 30 centimetrů. Důkaz klaďte i na přesazení jednotlivých sítí. Ideální mírou je oněch zmiňovaných 30 centimetrů.

Finální fází je zalévání betonem. Jeho vrchní vrstvu se snažte srovnat vibračním náčiním, aby byly kari sítě dostatečně obehnány betonem. Po zatvrdnutí betonu docílíte naprosto ideálního provedení základové desky.

Využívejte tento hutní materiál k těm správným účelům a hlavně nepodceňujte správnost jeho aplikování. Kromě stavby se vám mohou sítě hodit třeba na budování zemědělského oplocení. Možnosti realizace jsou v tomto směru vskutku bohaté a na své si přijde doopravdy každý.