Dýmky jsou zajímavé i pro kuřáky cigaret

Kouření je u nás stále docela populární. V budoucnu se však této zálibě bude moci věnovat stále menší počet lidí, jelikož cena cigaret, potažmo tabáku neustále stoupá. Jsou však lidé, kteří už cigarety dávno vyměnili za vodní dýmky.

Lepší chuť

Hlavním důvodem netkví pouze v lepší chuti, avšak v konečném důsledku také v ceně. Dýmky sice mohou stát i několik tisíc, nicméně se jedná o jednorázovou záležitost. Pak už si člověk musí dokupovat pouze tabák, který ovšem v tomto případě nemusí být vždy nejkvalitnější, a tudíž nejdražší.

Dýmky jsou mimo jiné typické i svou nádobou na vodu. Ta tam není pouze na okrasu, ale slouží jako čistička kouře. Voda ho dokáže zchladit a zjemnit. Když se do dýmky nevloží vyloženě nějaké nechutné seno, takřka vždy je chuť kouře minimálně dobrá.

Modely

Ne pro každou vodní dýmku platí, že dokáže dým dokonale zpracovat. Mezi jednotlivými druhy existují docela podstatné rozdíly.

Malé vodní dýmky – tyto verze jsou oblíbené hlavně u mladší generace. Jsou totiž docela mobilní a zároveň se dají pořídit za celkem malé peníze. A těch, jak známo, mladí lidé příliš mnoho nemají. Navíc se tento druh dýmky dá bez potíží nosit po různých večírcích. Vzhledem k menší nádobě na vodu není chuť tabáku z tohoto typu dýmky vyloženě exkluzivní, nicméně pořád se jedná o lepší zážitek než při kouření levnějších značek cigaret.

Střední vodní dýmky – kdo nechce moc utrácet, ale zároveň by rád investoval své peníze do slušné kvality, ten si pořídí zlatý střed. Nádoba na vodu už je zde větší než v případě malých modelů, což se samozřejmě pozitivně projevuje na chuti. Jen s přenositelností to už není vzhledem k velikosti tak slavné.

Velké vodní dýmky – cenově nejnáročnější, ovšem i přesto stojí za každou korunu. Nejen díky chuti, ale také vizuálním vlastnostem. Tyto dýmky jsou designově velmi povedené a často fungují i jako ozdoba v mnoha domácnostech.

Náhradní doplňky

Vodní dýmky všech druhů lze různé šperkovat, případně vyměňovat na nich různé součástky. Často se může rozbít třeba váza na vodní dýmku. Tu je naštěstí možné relativně snadno nahradit, třeba některým z mnoha kousků značky Caesar Crystal Bohemiae.