Efektivnější, přesnější a rychlejší výroba? Zapojte průmyslové roboty!

Téměř ve všech odvětvích se dnes uplatňuje jistá automatizace. Týká se to nejenom výroby, ale i expedice zboží. Každý majitel firmy by měl jednou za čas provést revizi, jestli jsou zvolená řešení těmi nejmodernějšími a zda není dostupné efektivnější řešení problému. Jedině tak je možné udržovat dostatečný náskok nad konkurencí a pokračovat v růstu firmy. Jednou z moderních variant automatizace jsou průmysloví roboti. Jaké druhy existují, kam se hodí a co udělat pro jejich získání? To všechno se dozvíte v článku.

Technické novinky

Sledování technických novinek by mělo patřit mezi povinnou rutinu každého majitele či ředitele firmy. Včasné zařazení automatizačního řešení přináší mnoho novinek a výhod. Dnes navíc nejde o naprosto nové vynálezy, které je potřeba prověřit časem, že dokážou zastat slibované úkoly. Od mnoha firem s pásovou výrobou a celou řadou automatizovaných procesů víme, že pořízení průmyslových robotů je investicí do budoucnosti, bez které už se dnes při snaze o větší výrobu či objem realizovaných zakázek jen stěží obejdete.

Inovace jako náskok před konkurencí

Spolehlivě a relativně rychle vyrábět dokonale kvalitní a bezchybné výrobky je ohromnou výhodou v porovnání s konkurencí. Ruční práce v plném rozsahu celé výroby má sice své kouzlo, ale existují situace, kdy jsou drobné odchylky a případné chyby na škodu. S Universal Robots poskočíte o jeden velký skok před konkurenci díky zvýšení kvality. Jde o ideální řešení do provozu zaměřeného na výrobu nábytku a jiného vybavení. Někdy stačí i jeden robot sloužící pro balení či zvládnutí obtížného úkolu. Je důležité vědět, že se nemusíte hned snažit automatizovat celý běh firmy, ale je dobré začínat pozvolna. Konkrétní postup se hodně liší podle druhu činnosti a lepší radu vám poskytnou odborníci na instalaci průmyslových robotů.

Výběr automatizačního řešení do konkrétního provozu

Automatizace v podobě průmyslových robotů nabízí řešení v podobě CNC robotického stroje, verzi pro lepení a svařování a ramena určená na montážní linky. Různých modifikací a kombinací tak existuje opravdu hodně. Na své si přijde většina společností, které v automatických robotech mohou najít odpověď na nějakou klíčovou otázku trápící výrobní linku.

Oblíbeným řešením v nejrůznějších technických a výrobních odvětvích jsou moderní coboti. Jde o kolaborativní robotická ramena plnící předem zadané a naprogramované úkoly. Pracují s hodinářskou přesností, čemuž odpovídá i výsledek. Dokážou zastat nejrůznější úkoly, jako jsou odebírání a umisťování, leštění, balení a skládání. Variant existuje více a pro lepší představu o implementaci řešení do vašeho byznysu se podívejte na stránky universal-robots.com. Třeba zjistíte, že zrovna takovou pomoc ve výrobě potřebujete, a zlepšíte výkonnost své firmy klidně o několik desítek procent.

Proč se rozhodnout pro průmyslové roboty?

Jednou z výhod používání průmyslových robotů je téměř dokonalá přesnost při provádění naprogramovaných výkonů. Robot stejnou činnost zvládne úplně stejně desetkrát, ale i tisíckrát za sebou. Není zde chyba lidského faktoru, ale v provozu jsou přesto potřeba lidé, kteří zvládnou roboty naprogramovat, kontrolovat a doplňovat. Jsou ideálním řešením do prostor a výrobních linek, kde se pracuje s nebezpečnými chemikáliemi, případně jde o prostředí ohrožující lidské zdraví. Z toho důvodu se používají průmyslové lakovací linky obsluhované robotickými rameny. Další výhodou jsou určitě přiměřené náklady v porovnání s výkonností robota. Nepotřebuje volno, není nemocný a jediným rizikem pozastavení provozu je závada či technický problém. Ten se však dá většinou snadno vyřešit ve spolupráci s firmou, která automatizační řešení poskytla.