Matrace a čisté lůžkoviny jsou předpokladem zdravého spánku

Zdravý životní styl, pobyt na čerstvém vzduchu, strava připravovaná z nezávadných surovin, omezení kouření, neholdování alkoholu, sportování… Nezapomněli jsme ve výčtu pozitiv, jež by nám měla zaručit psychickou pohodu, fyzickou zdatnost a možná dlouhověkost, na něco? Důležitým bodem je totiž i dobré spaní a relaxování. Uléhání na lůžko před půlnocí, alespoň sedmihodinový, nepřerušovaný spánek, vyvětraná ložnice, čisté povlečení a kvalitní matrace jsou předpokladem zdravého, posilujícího spánku.

Bez zdravotní matrace se neobejdou senioři a dlouhodobě nemocní lidé

 

S obyčejnou matrací na míru si vystačí zdraví jedinci, ovšem starší lidé, pacienti ve zdravotnických zařízeních a osoby dlouhodobě upoutané na lůžko si zaslouží odpovídající péči v podobě polohovací postele a zdravotní matrace. Takzvané ortopedické matrace jsou totiž zkonstruovány tak, aby ideálně rozložily váhu člověka v posteli, aby si jeho páteř a svalstvo ve spánku nebo v poloze vleže opravdu odpočinuly. Všichni se přes den cítíme lépe po vydatném spánku.

V současnosti se zdravotní i obyčejné matrace vyrábějí tak, aby si je uživatelé užívali dlouhá léta při zachování stabilního komfortu. Pokud budete například svým dospívajícím dětem zařizovat jejich pokoj s ohledem na jejich věk a potřeby, zakoupením jakostní matrace do postele víte, že jim vydrží až do dospělosti. Právě u dětí se nesmí kvalitní podložka do postele podcenit. Jejich zdravý vývoj v dětství a dospívání z velké míry ovlivní jejich zdravotní stav v dospělosti. Ovšem ani rodiče by se neměli zanedbávat. Produktivní věk se stále zvyšuje, a je tedy třeba o své zdraví dbát po všech stránkách. Proto rozhodně nepodceňujte vydatný odpočinek! Budete přes den výkonní bez známek únavy a opotřebování.