Škrabadla pro kočky oceníte vy i vaši mazlíčci

Nebude mít vaše kočka brzy narozeniny? Myslete na ni s pamlsky nebo novou hračkou, určitě se vám odvděčí. Některá kočky si vystačí se zmuchlanými novinami, pingpongovým míčkem, jiné stačí mašlička zavěšená na klice. Ovšem všechny kočky budou bez sebe radostí, pokud jim pořídíte škrabadla pro kočky. Důmyslné i jednodušší soustavy prolézaček, stojanů omotaných speciálním sisalovým vláknem a boudiček s důmyslnou schovávačkou se dají v interiérech, nebo venku přemísťovat podle vašich a kočičích představ.

Sestavte si škrabadla pro kočky podle kočičích potřeb

 

Některá škrabadla si můžete upravit podle rozměrů kočky, jejích oblíbených míst i podle rozestavěného nábytku ve vašem bytě. Ne všechny rohy v pokojích mají dostatek místa, aby se tam dala dát škrabadla pro kočky. Jednoduše si odpočívací plochy posunete na stojanu tak, aby nikde nepřekážela a zároveň byla kočkám k užitku. Vyjma kočičích stromů se vyrábějí i kočičí škrabadla ve tvaru válců, do kterých se kočka může schovat a ještě si o ně brousit drápy. Jeho robustní konstrukce je totiž ze sisalu – materiálu, jenž je pro kvalitní a pravidelné broušení drápů nejvhodnější. Uvnitř válce visí balonek na hraní, kočka si tak může hrát s balonkem zvenčí, anebo při výskoku do válce.

Pokud vám nestačí samotná škrabadla ve tvaru válce nebo jako kočičí strom, můžete svému čtyřnohému mazlíčkovi pořídit podložku na parapet, na které se bude vyhřívat a nic ho nebude tlačit. Ke škrabadlům si můžete pořídit i zvláštní odpočinkové jamky, které připevníte na stojan přesně podle potřeby vašeho mazlíčka. Jednoduchými hračkami, jako je například balonek s peřím, uděláte své kočce radost, která by jí měla vydržet i několik měsíců. Pro vás bude pohled na dovádějící kočku natolik zábavný, že místo koukání na televizi už budete kupovat kočkám samé zábavné hračky.