Golfový vozík – který si pořídit?

Hrajete golf a rozhodli jste se, že bylo dost nošení bagu s vybavením? Ono se to nezdá, ale pokud hra trvá i několik hodin, nachodíte poměrně dost kilometrů, a když popři tom musíme ještě zvedat bag, nést ho na další stanoviště, pokládat, a tak stále dokola od vyložení jej z auta, je to únavné.

Typy golfových vozíků

Každý správný golfový obchod nabídne golfistům jak vozíky manuální, tak elektrické. Dále je dělíme na dvoukolové, tříkolové a čtyřkolové. Kapitolou samotnou pro sebe jsou vozíky pro juniory. Není divu, že při koupi svého prvního golfového vozíku váháte.

Přednosti dvoukolových a čtyřkolových golfových vozíků

Podíváme-li se na manuální dvoukolové golfové vozíky, rychle zjistíme, že jsou levné, lehké a velmi skladné. Hravě je složíte do kufru auta, i když to není velké SUV. Manipulace s ním je jednoduchá, zvládnou ji i dámy. Nevýhodou ale je, že nejsou stabilní a mohou spadnout. I při jízdě musíte udržovat jejich rovnováhu. Pro začátek ale tento typ vozíku rozhodně stačí. Třeba časem zjistíte, že vás golf „nebere“ a budete rádi, že jste do něj neinvestovali majlant.

Uspokojivou alternativou je tříkolový manuální golfový vozík. I ten se snadno skládá, ovládá, dá se k němu pořídit příslušenství, s nímž si jej přizpůsobíte plně ke svým potřebám. Je stabilnější, váží jen cca 4 kg, při jeho přemisťování se až tak neunavíte.

U čtyřkolých manuálních golfových vozíků očekávejte naprostou stabilitu v jakékoli počasí i terénu. Spíš je možná na čase se zamyslet, jestli nepořídit čtyřkolový vozík v elektro provedení, abyste šetřili síly na hru než sunutí vozíku.

Elektrické golfové vozíky

Jsou dost nákladnou investicí, ale odmění vás naprostým pohodlím u hry, a mohou mít skvělé vybavení. Třeba ledničku, ale i mnohé jiné.

Všechny informace najdete na Golfchampion.cz.