Hledáte spolehlivého a levného dodavatele zlata?

Nejlevnějšího prodejce zlata v ČR najdete na adrese zlatemince.cz.

Prodejnu má v Praze v budově Obecního domu. Ale pozor, prodejna je ve druhém patře! Nikoliv v přízemí.
Abyste nezabloudili, použijte služební vchod (z ulice u Obecního domu) hned vedle výlohy Blanky Matragi a nechejte se vyvézt výtahem do druhého patra.

Za nízké ceny získáte zlato i v Brně, v ikonické cihlové budově Dornych, vedle Vaňkovky.

Právě nízká cena a vysoké skladové zásoby přivádí k tomuto tradičnímu prodejci investičního zlata a stříbra nové zájemce o bezpečné uložení finančních prostředků do drahých kovů.

Že jsou ceny zlatých cihel a zlatých mincí u tohoto prodejce skutečně nejnižší, se můžete přesvědčit na stránce investiční zlato. Ceník v euro je na stránce investičné zlato.

Přízemní cenou zlata se tento prodejce výrazně odlišuje od ostatních nabídek na trhu. Potvrzuje to i jeho umístění na prvním místě loňského srovnání finančních produktů v kategorii prodejců drahých kovů (soutěž pořádá server Finparáda společnosti Scott & Rose).

Proč se nesmíte nechat zmást současnou cenou zlata?

Možná jste vypozorovali, že v posledních měsících atakují ceny zlata historická maxima. Řada z vás tak zajisté čeká s nákupem na vhodnější okamžik, až nebude tento kov tak „drahý“. Na takový nesmysl rovnou zapomeňte.

Zlato je dlouhodobá a konzervativní investice. Z toho důvodu se absolutně nevyplatí jakési časování trhu. Vás totiž zajímá horizont například dvacet, dvaceti pěti a klidně i třicet a více let. V takto dlouhém čase opravdu nezáleží na tom, co se dělo během několika málo měsíců.

Co se týče předních světových analytiků, ti mají naprosto jasno – v následujících dekádách poroste cena zlata tak, že hravě překoná současný stav klidně několikanásobně. Budete-li tedy otálet s nákupem, naopak prošvihnete nejlepší cenu. Tím pádem snížíte své potenciální zisky do budoucna.

Jaká strategie se vyplatí?

Z hlediska takto dlouhodobých investic přichází na scénu naprosto odlišná strategie než časování trhu. Klíčem k úspěchu je postupné přikupování a držení zlatých slitků/cihliček (zapomeňte na virtuální držení, akcie zlatých dolů a podobně).

Několikrát ročně zkrátka nakoupíte zlatý slitek dle momentálních možností. Někdo pořídí čtyři gramové kusy ročně, jiný dvanáct pětigramových. Každá investice má smysl. Tento postup poctivě dodržujte po předem určený časový horizont.

Hlídejte si jednotlivé nabídky

Žádná česká mincovna bohužel nevyrábí vlastní zlaté slitky ani mince. Tím pádem se k nám toto zboží musí odněkud dovážet – typicky ze Švýcarska, Německa nebo třeba Austrálie.

Právě zdlouhavý proces přepravy je okamžikem, během něhož si každý zúčastněný naúčtuje svou marži. Každý obchodník trochu jinou. Přesně proto se setkáme s ohromnými rozdíly v cenách absolutně totožných slitků. Ty dosahují i více než 10 %! Raději tedy pečlivě porovnávejte jednotlivé nabídky.