Investice do alkoholu je stále populárnější

Whisky je velice oblíbený alkoholický nápoj, který je známý po staletí a zakořeněný v mnoha různých kulturách. Nejenže si ho vychutnáte při všech příležitostech, ale jedná se i o velice cennou investici.

V posledních několika letech, kdy stále více lidí objevuje výhody investování svých peněz, roste exponenciálně obliba investic do whisky. Přestože se to může zdát na první pohled trochu bizarní, investice do alkoholu není o nic divnější než například investice do umění či vína.

Proč investovat do whisky?

Pro někoho je investování děsivé, a navíc někteří lidé považují investování za něco, co mohou dělat jen bohatí. Když se řekne investování, zřejmě se vám vybaví Vlk z Wall Street, střešní byty, Wall Street a další běžná investiční klišé, kterým jste byli v průběhu let vystaveni. Pravdou přitom je, že investovat může opravdu každý.

Čekají vás skvělé výnosy

I když nemůžeme předvídat, jak se budou vyvíjet trhy a vlastně ani to, jak se bude vyvíjet světová ekonomika, obecně platí, že pokud investici do whisky či jiného alkoholu vnímáte jako dlouhodobou, měli byste se dočkat nemalých výnosů.

Velké oblíbenosti se vedle whisky těší také investice do rumů, ale v každém případě by měla hodnota investice znatelně vzrůst. Jako příklad můžeme uvést 18letou skotskou whisky Macallan z roku 2016, jejíž hodnota vzrostla o více než 160 % a poskočila z 463 dolarů na 1 209 dolarů.

Historie je na vaší straně

Investice do whisky, stejně jako jakákoli jiná investice, může klesat na hodnotě stejně jako růst. Odvětví whisky se v posledním desetiletí těšilo stabilnímu a udržitelnému růstu a předpokládá se, že tento trend bude pokračovat i nadále.

Jestliže hledáte e-shop, kde zakoupíte kvalitní a nefalšovaný investiční alkohol, podívejte se na web BestDrink.cz.