Jak na IT bezpečnost ve firmě?

IT bezpečnost neboli ochrana firemních dat je jedním z naprostých základů podnikání. Kyberkriminalita takovou firmu může naprosto zničit. A nejenom firmu. V bezpečí v online světě nejsou ani data fyzických osob.

Kyberkriminalita je jedním z nežhavějších problémů současnosti. Zločinci se zkrátka přesunuli do kober prostředí. Ve svém hledáčku mají firemní i osobní účty a veškerá data.

Co hrozí při úniku dat

Firemní data jsou poněkud širokým pojmem. Zahrnuje roční obrat, informace o případných pohledávkách, kapitálu, likviditě a celkové informace o tom, jak se firmě po finanční stránce daří. Jejich součástí ale jsou i osobní data zaměstnanců, tedy jejich čísla účtů, data narození, rodná čísla, informace o zdravotním stavu atd. Pokud se tato data dostanou do nepovolaných rukou, mohou napáchat pěknou paseku. Především mohou být zneužita. Ty nejčernější scénáře zmiňují krádeže identity a podvody různého druhu. Proto je v zájmu každé firmy je patřičně zabezpečit.

IT bezpečnost a ochrana firemních dat

Ty pravé experty v oblasti IT bezpečnosti a ochrany dat najdete třeba ve firmě Premium Systems (premiumsystems.cz), která před kybernetickými útoky chrání i firmy velmi zvučných jmen (jako je například KFC). Samotná ochrana firemních dat v její režii v první řadě zahrnuje monitoring a identifikaci možných rizik následované zajištěním maximálně bezpečného prostředí.

S čím můžete počítat?

Ze všeho nejdříve vás IT profíci z Premium Systems zasvětí do problému. Seznámí vás se vším, co se ve virtuálním světě může stát. Vysvětlí vám, jak ve virtuálním světě dochází k podvodům, zpronevěrám a krádežím. V dalším kroku se zaměří na samotnou firemní IT bezpečnost. Ale nejen tu. Areál vaší firmy v případě zájmu vybaví zabezpečovacím systémem, vypracuje bezpečnostní audit, veškeré nezbytné procesy a směrnice, vytvoří vnitřní předpisy a vytvoří nezbytné legislativní zázemí. Zkrátka udělá všechno pro to, aby nejenom vaše data byla po všech stránkách v bezpečí.