Hlídejte si cenu zlata. Vyplatí se vám to

Obecně je investování do zlata poměrně jednoduché. Stačí nakoupit zlaté slitky nebo mince v požadované hodnotě a ověřit si, že mají certifikát dokládající ryzost kovu. Jenže i tady existují drobná úskalí, na která je dobrá dávat si pozor. Díky znalosti trhu se zlatem totiž můžete při svých investicích ušetřit tisíce korun.

Zlato od švýcarských producentů

Máte zálusk na zlaté slitky? Připravte se na to, že za jejich produkcí nestojí žádná česká mincovna. Nevyrábí je ani žádná slovenská mincovna, ale z velké většiny jde o zlato od švýcarských producentů. Kvůli tomu je nabídka na českém trhu v zásadě velmi podobná a u různých prodejců narazíte na stejné slitky od těch samých výrobců. Na tom by nebylo nic divného, kdyby se jejich cena mnohdy nelišila rovnou o celých 10 procent.

Vyhledejte si zlaté slitky za nejlepší cenu

Když chcete koupit investiční zlato nebo jinou komoditu, se kterou máte do budoucna plány na zhodnocení či minimálně uchování hodnoty majetku, platí, že je potřeba hledat nejvýhodnější nabídku. To znamená kvalitní zlato za příznivé ceny. Aktuální cena zlata na burze přitom není jediným ukazatelem, podle kterého se řídit. Zapomínat totiž nesmíte ani na klasické porovnání jednotlivých nabídek na trhu. I pár minut navíc věnovaných průzkumu vám totiž může ušetřit tisíce korun.

Nákup na internetu a v kamenné prodejně

A kam se vypravit za investičním zlatem? Navštívit můžete některou specializovanou kamennou prodejnu. Bohatý výběr zlata v podobě slitků, mincí nebo medailí nabízí také internetový obchod zlate-mince.cz. Snadno si tak uděláte představu o tom, jaké produkty si můžete zakoupit a kde se pohybují ceny. Objednání přes důvěryhodný e-shop je také bezpečné, protože zásilky jsou posílány s potřebným pojištěním a v nenápadném balení.