Bez kalibrů m42×1,5 a koncových měrek se neobejdete ve strojírenství ani v kovovýrobě

Vybavujete novou dílnu, v níž budete opracovávat kovy, nebo potřebujete dokoupit nové nástroje? Zodpovídáte za zajištění potřebného vybavení ve velkém podniku a kladete velký důraz na to, aby nic důležitého nechybělo? V obou případech byste rozhodně neměli zapomenout zkontrolovat, zda vám nechybí některé kalibry nebo koncové měrky. Investice do nich se firmě rozhodně vyplatí. Právě tyto nástroje totiž pomáhají zajistit vysokou kvalitu výrobků.

Používání kalibrů m42×1,5 a dalších měřicích nástrojů má velký význam zejména u sériové výroby, své místo by však měly mít i v každé menší dílně

Ve velkých podnicích, které vyrábějí zcela identické kusy výrobků ve velkých sériích, mají kalibry, koncové měrky i ostatní měřidla nezastupitelnou úlohu. Důležité jsou zejména ve chvíli, kdy se nastavuje výrobní linka. Ještě před tím, než se spustí výroba stovek, či dokonce tisíců kusů, je na místě ověřit na jednom či několika málo produktech, zda jejich parametry opravdu odpovídají technické dokumentaci. Pokud budete toto pravidlo dodržovat, předejte vyrobení velkých sérií vadných kusů, které jsou někdy zcela nepoužitelné, případně se rychle opotřebovávají. V kovovýrobě navíc často vznikají komponenty různých soustrojí, které musí odpovídat návrhu do nejmenšího detailu. Používání kalibrů m42×1,5 i ostatních měřidel je však běžné i při zakázkové výrobě jediného kusu – jenom s jejich pomocí totiž lze zcela přesně ověřit, že je produkt správně zpracován.

Kalibry m42×1,5 a ostatní měřicí nástroje můžete koupit i u českého výrobce

Chcete-li pořídit opravdu spolehlivé kalibry m42×1,5 nebo jiné nástroje, dobrou volbou jsou ty od společnosti Michovský TOOLS. V katalogu najdete široké výběr různých rozměrů kalibrů, koncových měrek, trnů i kroužků z prvotřídních materiálů, navíc si můžete nechat nástroje vyrobit i na zakázku.