Hokejová výstroj? Vybrat ji je trochu oříšek

V České republice je lední hokej považovaný za národní sport. Pokud se chystáte hrát tento oblíbený týmový sport, byť jen na amatérské úrovni, bez vhodného vybavení se jednoznačně neobejdete. Oprašte tedy zapomenuté hokejové dovednosti, nasaďte si brusle, vezměte hokejku a ukažte svůj tah na branku. V následujících řádcích vám poradíme, jak hokejovou výstroj vybrat.

Základním vybavením každého hokejisty jsou brusle, hokejka a helma. Stejně tak je dobré pořídit si i další ochranné prvky jako suspenzor, chrániče na lokty, ramena, holeně a podobně. Ještě pozor, hokejová výstroj pro brankáře je trochu jiná.

Brusle zvolte podle svých dovedností

Prvně si tedy položte otázku, jak vám to vůbec na ledě jde. Brusle je totiž nezbytné vybírat podle toho, jaké máte zkušenosti, protože pro rekreační sport nepotřebujete takové brusle jako profesionálové v extralize. Pamatujte na to, že i když si koupíte nejdražší brusle na trhu, neznamená to, že budete perfektní hokejista.

Hokejka se správným zahnutím

Dokážete si představit hokejistu bez hokejky? Pravděpodobně ne. Při výběru tohoto nástroje se ohlížejte na svou výšku, a potom i na to, jak má být zahnutá čepel. Když se postavíte na brusle, hůl by vám měla sahat zhruba po bradu. Jestliže nemáte možnost ji odzkoušet na bruslích, potom zvolte takovou délku hokejky, aby byla po nos. Co se týče materiálu, od tradičního dřeva se upouští a do popředí se dostávají kompozitové hole, které se vyznačují vysokou kvalitou a delší životností.

Helma chrání hlavu při pádu na led

V neposlední řadě myslete na hlavu. Hokejové helmy by se rozhodně neměly podceňovat. Budete padat na tvrdý led, narážet do mantinelů, občas se možná připletete i do rvačky. Helma chrání vaši hlavu perfektně.

Zahrajte si lední hokej. Se správnou výstrojí to půjde snadno.