Hřejivý podzimní interiér

Léto skončilo a podzimní dny v nás probouzejí touhu po teplu a slunci. Vzpomínáme na dny dovolené, kdy jsme horkem skoro nemohli dýchat. A hledáme, čím bychom se zahřáli. Teplo můžeme vnést do svého domova nejen otočením ventilu topení. Když si pohrajeme s barvami v interiéru, změna bude téměř okamžitá a ani to nemusí být náročný zásah. A jaké barvy vybrat? Sáhneme-li po odstínech, které jsou zrovna vidět v přírodě, určitě se nezmýlíme.

Podzimní interiér – barvy

Barvy podzimu žlutá, oranžová, lahvově zelená, odstíny hnědé a rezavé vytvoří v interiéru hřejivou atmosféru. Skvěle je doplní barvy Země jako okrová ve všech valérech, hnědá či písková. Abychom interiér pocitově příliš nezatížili, doplníme zemité odstíny třeba starorůžovou či světle zelenou barvou. Skvěle vypadá také tmavá vínová i ohnivě červená barva.

Samozřejmě nebudeme kombinovat všechny barvy najednou. Pečlivě vybereme dvě nebo tři, které budou v prostoru dominantní. Máme-li hnědý koberec, budou s ním světlé okrové závěsy krásně ladit. Aby pokoj nepůsobil fádně, doplníme na sedací soupravu přehoz v tlumenějším odstínu oranžové. A když máme rádi polštářky, můžeme se na nich vyřádit. Ať už se rozhodneme, že polštářkům pořídíme obleček tón v tónu v barvách, které jsme už použili, nebo rozsvítíme sedačku směsí jasných barev jako žlutá, červená i zelená, atmosféra bude hřejivá a veselá.

Zajímavou kombinací barev je čokoládová hnědá společně s několika odstíny žluté či okrové a růžové.

Podzimní interiér – doplňky

Celkový dojem dotvoříme doplňky – lampou, svíčkami v mosazných svícnech nebo keramickou aromalampou. Když se rozvoní náš oblíbený éterický olej, můžeme se už skoro chystat na Vánoce. Uvařme si zázvorový čaj s medem a oddejme se sladkému snění. Je to nejlepší prevence nachlazení v chladném ročním období.

Mohlo by vás zajímat: magazín o bydlení – Domtech.cz

Napsat komentář