Jak jsem získal řidičský průkaz

 

Není tomu tolik let, co mi bylo čerstvě 18, a já se rozhodl si udělat řidičský průkaz skupiny B. Na rozdíl od mých kamarádů jsem s řízením automobilu neměl žádné zkušenosti, nikdy jsem neměl možnost jezdit na polní cestě za vesnicí, kde bych si mohl vyzkoušet své řidičské dovednosti nanečisto. Popravdě jsem ani moc nebyl technický typ, a proto jsem hledal někoho, kdo by mě to všechno naučil pěkně od základu.

Autoškola s přátelským přístupem

Po zběžném prohledání internetu mě nejvíce zaujala Autoškola King. Líbilo se mi, že autoškola je na Praze 4, která je pro mě poměrně dobře dostupná. Nejvíce mě však zaujalo její heslo „autoškola s přátelským přístupem“. Říkal jsem si, co to může být. Zaujalo mě i doporučení mého kamaráda, který zde již řidičský průkaz na automobil složil a který říkal, že je to nejlepší autoškola v Praze. Proto jsem se rozhodl to vyzkoušet na vlastní kůži a do autoškoly jsem se přihlásil.

Kvalitní výuka a příprava na testy

Přístup vyučujících mě velmi mile překvapil. Kromě odborně zdatných lektorů mě překvapila i velmi vysoká úroveň výukových materiálů. Kromě klasických učebnic jsme dostali CD s moderním výukovým programem a mohli jsme využít také e-learningové platformy. Samozřejmostí bylo, že mě autoškola poskytla cvičné testy před složením teoretické části zkoušky. I vybavení samotných učeben bylo na velmi vysoké úrovni.

Kondiční jízdy a kurz první pomoci

V řízení automobilu jsem byl naprostý laik a nechtěl jsem nic podcenit. Proto jsem velmi uvítal to, že autoškola nabízí i možnost kondičních jízd a kurzy první pomoci. Společně s těmito kurzy jsem byl na zkoušky poměrně dobře připraven. Byť jsem se při závěrečných jízdách malinko zapotil, složil jsem nakonec řidičské zkoušky bez větších obtíží. Proto doporučuji Autoškolu King každému, kdo hledá dobrou autoškolu v Praze.

dobrá autoškola Praha

Obrázek: autoškola King Praha a její instruktoři