Jak na husté a zdravé vlasy?

Vlasy suché, lámavé, s roztřepenými konečky. Nebo naopak příliš mastné, bez lesku a bez života, zplihle visící na hlavě. Těmito problémy trpí zejména ženy, jelikož delší vlasy jsou na všechny tyto potíže náchylnější. A právě na ženy jsou cíleny skoro všechny ty výživné masky, kondicionéry a další přípravky.

Stačí ale vyživovat vlasy takto zvenčí? Příčinou problémů může být i špatná vnitřní výživa. Možná vašim vlasům chybí bílkoviny, vitaminy, zinek, selen či železo. Jak je doplnit?

Pestrou stravu dokáží podpořit vitaminy

Klíčem je pestrá strava. Vitamin B najdete ve vejcích, mase, vnitřnostech, vitamin C v ovoci a zelenině, vitamin A pak v játrech, ovoci a zelenině, železo opět v mase, rybách, listové zelenině, zinek a selen objevíte v mořských řasách. Jste si vědomi toho, že těchto složek ve vaší stravě není dostatek? Lze je nahradit formou vitaminů. Ideálně přímo vitaminů pro husté vlasy.

V lékárnách, ale i na internetu pořídíte přímo vitaminy na vlasy. Jsou komplexem minerálních látek a vitaminů, jež vlasy potřebují. Podporují růst vlasů, snižují lámavost, posilují vlasy, dodávají jim lesk a zmírňují jejich vypadávání.

Raději než kosmetiku nakupte vitaminy

Bez šamponu a kondicionéru se pochopitelně neobejdete, ale mnohem rozumnější je investovat do pořádné výživy zevnitř. Vlasy jsou prvním ukazatelem toho, že v těle něco není v pořádku – a nejde jen o stravu, nýbrž také o psychickou pohodu. Problémy může způsobovat i hormonální nerovnováha.

S posledními dvěma jmenovanými věcmi moc nenaděláte, výživu ale zlepšit lze. Vyšší kvalitu vlasů lze pozorovat už po dvou či třech měsících užívání vitaminů. Skočte pro ně do lékárny, nebo objednejte přes internet. Vychvalované jsou například vitaminy na vlasy Bloom Hair, jež lze získat i v podobě gumových medvídků. Nemusíte tedy denně polykat prášky.