Nechte si vrátit daně v Německu

Pracujete v Německu, nebo jste tam v posledních čtyřech letech pracovali? Pak máte pravděpodobně nárok na vrácení daně. Možná na vás čekají až tisíce eur, o které by byla škoda si nepožádat. Samozřejmě je nutné komunikovat s německými úřady, avšak s pomocí odborníků to nemusí být vůbec složitá záležitost.

Jestliže jste mimo Německo nepobírali žádný vyšší příjem, jste vdaní/ženatí, v zemi jste nepracovali celý rok, ale jen jeho část. Jsou různé situace, ve kterých máte na daně v Německu nárok. Nejste-li si jistí, zda se vás to týká také, prostě se poraďte s odborníky.

Kdy požádat a co budete potřebovat?

O daně z Německa za předchozí rok se dá požádat vždy po 31. prosinci, zažádat se však dá i zpětně. Je tedy možné, že když si požádáte nyní za roky, které jste v Německu pracovali, získáte slušnou částku pohybující se v tisících eur. Odborníci vám navíc sdělí, jak využít co nejvíce odečitatelných položek, na něž máte nárok, a vy získáte daňový přeplatek v co nejvyšší výši.

Pro vrácení daní z Německa budete potřebovat formulář Lonhsteuerbescheinigung a výplatní pásky od zaměstnavatelů. Získat je nemusí být problém, protože to za vás opět mohou udělat odborníci.

Zjistěte, kolik peněz můžete získat

Jaká částka čeká na vás? To se dozvíte s pomocí online kalkulačky, kterou má na svém webu připravenou společnost TJ-Legal. Ta se pomáhá Čechům a Slovákům jednat s německými úřady už dlouhá léta. Šetří starosti firmám i soukromým osobám a ušetřit je může i vám. Služba získání daňového přeplatku z Německa je zpoplatněna 15,48 % z daného přeplatku. Když si však uvědomíte, že s profesionály získáte přeplatek v maximální možné výši a zcela bez starostí, je tato částka více než přijatelná. Odborníkům z TJ-Legal trvá získání daně z Německa průměrně 10 týdnů. Jejich služby už využilo více než 100 000 klientů. Budete další? Podívejte se na TJ-legal.cz.